MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Як забезпечити незалежність Конституційного судуЗа демократической партой59% мешканців Західних областей України вважають, що корумпованість судової системи є дуже поширеним явищемПохований курган: росіяни знищують унікальну пам’ятку в МаріуполіНе визнавати ‘фарс Кремля’Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніВ эвакуацию я поехал в одних штанах, сапогах, курточке и с документамиРосіяни застосували КАБ з касетними зарядамиВідсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Катування священників, знищення храмівЧем занимается и кому нужен военный капеллан? Строковиків демобілізують — депутати ухвалили законЕкологічна катастрофа у Харкові, вбивство полонених, ціна відбудови — підсумки тижня Комитет ООН по правам ребенка осудил нарушения прав украинских детей со стороны РФЗаконопроєкт про мобілізацію дозволить призивати з 18 років за певних умовНорвегія відмовила ексвагнерівцю у наданні притулку Використання репродуктивних клітин після смерті: Рада виправила норму закону‘Ты понимаешь, что до колодца бежать километр через неразорвавшиеся снаряды...’, — хроники оккупированного Изюма‘Наш эвакуационный поезд расстреляли’, — воспоминания режиссера из Ирпеня Нічого святого

А як повернути українцям довіру до судової системи?

02.11.2007    джерело: www.newizv.ua

Рада Європи готова допомогти Україні реформувати діючу судову систему та підвищити рівень довіри суспільства до суддів.

Про це заявив уповноважений представник генерального секретаря Ради Європи в Україні Аке Петерсен у четвер на міжнародній конференції з дотримання суддівської етики в Києві, передає у п’ятницю, 2 листопада, "Deutsche Welle".

"Судовій системі не вистачає відстороненості. Судді не бажають змінюватися, тому люди їм не довіряють. Це важливо для країни, але за день цього не змінити", - наголосив Петерсен.

Він додав, що рівень незалежності представників української Феміди, а також рівень довіри до них у населення надзвичайно низький через хабарництво та політичний тиск.

Тому Рада Європи, за його словами, готова надати допомогу з підвищення кваліфікації українських суддів за європейськими нормами судочинства.

Водночас голова Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Микола Оніщук зазначив, що вже на першій сесії парламенту 6 скликання розглянуть низку законопроектів щодо відповідальності суддів. Оніщук вважає, що за два роки ситуація в судовій системі України має змінитися.

У зв’язку з цим варто зазначити, що нещодавно українські правозахисники оприлюднили інформацію, яка дійсно змушує сумніватися в якості вітчизняної судової системи. Наприклад, за даними статистичного огляду "Кримінальні покарання в Україні", можливість отримати виправдання в українських судах (маються на увазі кримінальні справи) становить лише 0,5% - це надзвичайно низький показник.

У цьому світлі "шансом на справедливість" для підслідних залишається введення в Україні суду присяжних, які здатні в корені змінити суть кримінального процесу. Водночас БЮТ та НУ-НС, які планують сформувати коаліцію у парламенті нового скликання, пропонують ввести інститут виборних суддів.

 Поділитися