MENU

Подібні статті

1 жовтня – головне за деньЕТИЧНА ПОТУЖНІСТЬ СИСТЕМИ: МЕТАПІДХІД17 тисяч українських дітей чекають на усиновленняМоніторинговий візит до ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)»Моніторинговий візит до ДУ «Бердичівська виправна колонія (№ 70)» Крим: на суді у справі Єсипенка допитали свідків обвинувачення17 вересня – головне за деньРФ: Апеляційний суд залишив у силі вирок Івану ЯцкінуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 49–50 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.09.2020 ‒ 30.09.2020В’ячеслава Чорновола вбили кастетом, стверджує ексзаступник генпрокурора Білорусь: Слідчий комітет не знайшов порушень у діях силовиківУ Харківському СІЗО вбито засудженогоМоніторинговий візит до ДУ «Житомирська виправна колонія № 4»Як туга за радянською котлетою штовхає українців до московських «скрєпів»29 липня – головне за день28 липня – головне за день27 липня – головне за деньМоніторинговий візит до Вінницької установи виконання покарань № 1Опис справ, які розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2021 року21 липня – головне за день

Телемарафон «Дзвони пам’яті» відбувся у Харкові

09.11.2007
Юрій Чумак

7 листопада 2007 р. у харківському прес-центрі « Майдан Свободи» відбувся телемарафон «Дзвони пам’яті», присвячений 90-річчю Жовтневого перевороту та 70-річчю початку масових політичних репресій.

Учасниками заходу, що проходив у форматі «круглого столу» в прямому ефірі на телеканалі «Фора», стали історики, дослідники тематики Голодомору та репресій в Україні, студенти, політичні та громадські діячі Харківщини, представники релігійних конфесій, правозахисники та журналісти.

Своїми думками з приводу роковин Жовтневого перевороту та наслідків цієї події для України поділилися Володимир Калініченко – професор, завідувач кафедрою історії Харківського Національного університету, Ольга Різніченко – провідний фахівець Харківського літературного музею, Іван Варченко – історик, голова Харківської обласної організації партії «Реформи і порядок», Анатолій Семенченко – голова Харківської обласної організації Народного Руху України», Юрій Потикун – голова Харківської обласної організації партії «Християнсько-демократичний союз», Олесь Кусайкін – голова НУО «Освітній центр прав людини», Василь Третецький – голова Харківської обласної організації Української Народної партії, Владика Ігор – Архієпископ Харківський і Полтавський Української автокефальної православної церкви, та інші.

Зокрема, Іван Варченко у своєму виступі підняв питання про ціну комуністичного експерименту в Україні, який вартував нашому народові багатомільйонних жертв. Так, за слова І. Варченка, громадянська війна та голод 1921-1922 рр. забрали близько 1 млн. людських життів, Голодомор 1932-1933 рр. – 7-10 млн., репресії 30-х рр. – приблизно 0,5 млн., голод 1946-1947 рр. – ще близько 1 млн., політичні репресії, що мали місце вже у післявоєнний період – ще десятки тисяч чоловік. Крім того, під час війни з фашистською Німеччиною, сталінське комуністичне керівництво, що ставилося до українців як до гарматного м’яса, віддало на смерть мільйони наших дідусів та бабусь. Таким чином, – узагальнив І. Варченко, – жертвами комуністичного режиму фактично став увесь український народ.

Всім присутнім були продемонстровані кадри зі святкування 90-ї річниці «Великої жовтневої соціалістичної революції» у Харкові, на яких було видно, що кількість прихильників ідей Леніна-Сталіна є вкрай невеликою, що, безумовно, вселяло надію на швидку кончину утопічної ідеології, яка при спробі втілення у життя забрала мільйони життів безневинних людей.

Для учасників заходу була організована виставка, підготовлена співробітниками Літературного музею, присвячена Голодомору та репресіям 30-х років на Харківщині.

Під час телемарафону проводилось також інтерактивне телефонне спілкування з телеглядачами, більшість яких висловлювалися на підтримку ідеї вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій, і морально засуджували комуністичних катів українського народу.

 

Підсумовуючи, заступник голови обласної комісії з вшанування пам’яті жертв Голодомору Василь Третецький зазначив: «Треба серцем почути нашу історію. Те, що ми сьогодні розповідаємо людям – це перший крок, це – початок великої дороги до правди».

 

ФОТО Юрія Чумака

 

 Поділитися