MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Зажжём свечи вместеОбращение в Министерство иностранных дел Российской Федерации по поводу Голодомора 1932-1933 гг.До и послеЧи стане Голодомор урівень із Голокостом?ЮНЕСКО визнала Голодомор в Україні трагедієюЮНЕСКО не визнає Голодомор в Україні геноцидом через РосіюЕквадор визнав Голодомор актом геноцидуЮщенко оголосив догану губернаторам за підготовку до роковин Голодомору75 років від початку ГолодоморуУ Франції можуть розглянути закон про ГолодоморСтворено робочу групу для спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів1932-1933 роки. Хроніка подій голодоморуПарламент Перу визнав Голодомор 1932 - 1933 років в Україні геноцидом українцівКонгрес депутатів Іспанії ухвалив рішення щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору з нагоди 75-ї річниці трагедії.Резолюцію, що визнає Голодомор в Україні геноцидом, можуть винести на розгляд Європарламенту восениВлада Харкова проти пам’ятника жертвам ГолодоморуВ Харькове предлагают построить Мемориальный комплекс в память о ГолодомореЗаява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Президент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв Голодоморів

Україна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомори

27.11.2007 | www.newsru.ua

Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2007-2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Згідно з планом, будуть проведені переговори з Російською Федерацією щодо надання архівних матеріалів, пов’язаних з голодоморами 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Розпорядження уряду № 1026-р від 21 листопада, яким затверджено план заходів, розміщено на сайті Верховної Ради України.

Органам місцевої влади доручається сприяти підвищенню рівня соціально-побутового і медичного обслуговування осіб, які пережили голодомори.

Також планом передбачена розробка проекту Загальнодержавної національно-культурної програми дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні та увічнення пам’яті його жертв на період до 2012 року; підготовка Національної та регіональних книг пам’яті жертв Голодомору; організація роботи з виявлення і взяття на облік місць масового поховання та окремих могил жертв голодоморів.

Крім того, згідно з планом, у 2008 році має відбутися проектування та спорудження пам’ятника жертвам Голодомору у м. Вашингтоні (США). Буде продовжено роботу з установлення в іноземних державах пам’ятників чи пам’ятних знаків жертвам Голодомору.

Водночас місцевим органам влади доручено розглянути питання щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків особам, причетним до організації Голодомору; перейменувати вулиці, площі, провулки, проспекти, бульвари, парки та сквери, найменування яких пов’язані з такими особами,

Згідно з планом, у Києві буде встановлено Меморіал пам’яті жертв голодоморів та пам’ятник визначному американському досліднику Голодомору Джеймсу Мейсу.

 Поділитися