MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українські підприємці порушують закон про гендерну рівність

29.11.2007    джерело: www2.dw-world.de

В Україні підприємці малого та середнього бізнесу найчастіше порушують закон про гендерну рівність, вважають експерти. Втім, ані чоловіки, ані жінки не практикують звертатися до суду у випадках дискримінації на ринку праці.
У 70 відсотках оголошень про роботу підприємці вказують стать бажаного працівника, що вже є порушенням закону про гендерну рівність, заявила на засіданні Львівського прес-клубу реформ експерт західноукраїнського центру „Жіночі перспективи” Галина Федькович. Зазвичай, дискримінують жінок, передусім в оплаті праці. За ту ж саму роботу жінки отримують на чверть менше грошей, аніж чоловіки. Часто на співбесіді роботодавець ставить жінкам питання особистого характеру, що заборонено законом, каже Федькович. Самі жінки такі порушення найчастіше терплять: „До суду жінки просто не погоджуються йти. Якщо це сексуальні домагання, у більшості випадків жінка просто звільняється. У нас немає практики звертатися кудись”, зауважила Федькович. Допомогу, у кращому випадку, жінка шукає у психолога. Цікаво, що на підприємствах, де роботодавець є іноземцем, проявів гендерної дискримінації значно менше, додала експерт.

 Поділитися