MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Президент, парламент, мер Києва, Уповноважений ВРУ з прав людини... Хто ж отримає антипремію «Будяк року»?

06.12.2007    джерело: www.helsinki.org.ua

Київ, 4 грудня 2007. Українська Гельсінська спілка з прав людини підвела підсумки громадського висування кандидатур на щорічну антипремію головних порушників прав людини в країні. Шанс отримати «Будяк року-2007» мають Президент, парламент, мер Києва, Уповноважений ВРУ з прав людини та інші органи державної влади та місцевого самоврядування. Хто з номінантів стане лауреатом Антипремії стане відомо на прес-конференції в Міжнародний день прав людини, 10 грудня.*
Щорічна антипремія «Будяк року» була започаткована в 2006 році, щоб привернути увагу громадськості до найсерйозніших порушень прав людини, що відбулися в державі протягом року, назвати осіб чи організації, які їх припустилися, вказати на найнебезпечніші для прав людини тенденції у вітчизняному законодавстві чи правозастосовній практиці. Номінанти пропонуються громадянами України і після перевірки достовірності порушень прав людини конкурсна комісія оголошує список номінантів. З номінантів конкурсна комісія вибирає лауреатів та вручає їм премію в Міжнародний день захисту прав людини. Лауреатами премії в 2006 році стали Генеральна Прокуратура України, Державний департамент України з питань виконання покарань тощо.
В 2007 році номінантами на отримання антипремії «Будяк року» стали :
Ющенко Віктор Андрійович, Президент України в номінації: «За дії, спрямовані проти права на справедливий суд»
Верховна Рада України п’ятого скликання в номінації «Найнебезпечніша законодавча ініціатива в галузі прав людини»
Черновецький Леонід Михайлович, Голова Київської міської державної адміністрації в номінації «За спробу незаконного обмеження свободи пересування»
Карпачова Ніна Іванівна, Уповноважений Верховної ради України з прав людини в номінаціях:
«За бездіяльність у випадку порушення прав людини»;
«За дискредитацію єдиного державного органу з прав людини».
Верховний суд України в номінації «За активну протидію впровадженню судовою реформи, спрямованої на утвердження права на справедливий суд»
Виконавчий комітет Харківської міської ради та Кернес Геннадій Адольфович, секретар Харківської міської ради в номінації «Грубе порушення права на свободу мирних зібрань»
Генеральна прокуратура України в номінації «За бездіяльність у випадку порушення прав людини, зокрема, відсутність розслідування за фактом побиття засуджених:
- 22 січня 2007 року в Ізяславській колонії №31;
-  7 червня 2007 року в Бучанській колонії №85;
- 10 листопада 2007 року в Слов’яносербській колонії №60»
Грицак Василь Миколайович, народний депутат України, член Партії регіонів, колишній голова Департаменту ресурсного забезпечення МВС України в номінаціях: 
«За найбрутальніше втручання в право на приватність»;
«За найбільш небезпечну законодавчу ініціативу».
Грицишин Володимир Омелянович, міський голова Сєверодонецька, та Сєверодонецька міська рада в номінації: « За бездіяльність у випадку порушення прав людини, а саме: ігнорування вимог антимонопольного комітету та прокуратури, рішення суду, що набрало чинності, стосовно незаконних рішень виконкому щодо стягнення з громадян комунальних платежів»
Ільтяй Микола Петрович, перший заступник Голови Державного департаменту з питань виконання покарань в номінаціях:
«За бездіяльність у випадку порушення прав людини»
«За брутальне насильство проти громадян»
Кощинець Василь Васильович, Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань в номінації «За бездіяльність у випадку порушення прав людини»
Куніцин Сергій, голова Севастопольської міської державної адміністрації в номінаціях:
«Найбільш інформаційно закритий орган влади»;
«За бездіяльність у випадку порушення прав людини».
Купріяненко Володимир, Начальник Управління освіти Чернігівської міської ради в номінації «Брутальне порушення права на доступ до інформації»
Саратов Валерій, голова Севастопольської міської ради в номінаціях:
 «Найбільш інформаційно закритий орган влади»;
«За бездіяльність у випадку порушення прав людини».
 
Детальна інформація по кожному номінанту доступна на сторінці Спілки:
http://helsinki.org.ua/index.php?r=a1b14
 
*Дата і місце проведення прес-конференції уточнюються
 
Контактні особи:
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Ярослав Гордієвич 8067 209 17 72
Марина Говорухіна 8050 612 00 20
www.helsinki.org.ua

 

 

 Поділитися