MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Богодухові презентована книга про Голодомор

07.12.2007   
Ольга Багалій
Книгу «З минулого, із безвісти.» можна назвати народною. Вона заснована на свідоцтвах жителів Богодуховського району, що вижили в страшний період голодомору.

5 грудня в центральній бібліотеці району презентували книгу «З минулого, із безвісти...» про Богодухів у роки Голодомору й сталінських репресій. Автори видання – журналісти Наталя Могилевська й Меланія Трипливец. Видати Чорну книгу Богодуховщины авторам допомогли меценати. Книги будуть подаровані школам, бібліотекам і музеям Харкова та Богодухівського району.

В книзі наведені поіменний список жителів Богодухова, померлих від голодомору, їх сімейні фотографії, листування і особисті записи, офіційні документи і дані радянської статистики..

Матеріали про богодуховців автори збирали в архівах області й району, записували спогади очевидців. Дослідник Наталя Могилевська тепер упевнено говорить: саме Богодухівський район – один із самих потерпілих від Голодомору 30-х.

Першим в Богодухові ще у 80-ті роки збирати матеріали про життя мешканців Богодухівщини в роки Голодомору почав збирати директор місцевої школи Микола Беляєв. В ті роки тема Голодомору була забороненою, але Микола Беляєв зібрав багато свідчень, які зараз зберігаються в заснованому ним  краєзнавчому музеї.

Книгу «З минулого, із безвісти.» можна назвати народною. Вона заснована на свідоцтвах жителів Богодуховського району, що вижили в страшний період голодомору.

 

 Поділитися