Жодних підстав для повторного арешту Гангана немає
Замостянський райсуд Вінниці відмовив у повторному арешті російського дисидента Михайла Гангана з метою подальшої його екстрадиції.
Відповідне рішення суд прийняв у середу, розглянувши подання Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Вінницькій області про дачу згоди на тимчасовий арешт Гангана, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Суд узяв до уваги, що затримання росіянина на початку січня 2008 року проходило із порушенням установленої процедури.
А в самому арешті не було необхідності, оскільки навіть російський суд, що засудив Гангана в 2004 році, характеризував його з позитивного боку.
Адвокат Гангана Людмила Романюк повідомила під час судового засідання, що її клієнт подав до Європейського суду з прав людини заяву з проханням визнати його політичним біженцем.
"Є підстави сподіватися на позитивне рішення суду. Адже по двох аналогічних справах про колишніх однопартійців Гангана, що брали участь у "Марші незгодних" у Самарі в травні 2007 року під час проведення саміту Росія-ЄС, він уже прийняв такі рішення", - сказала вона.
Сторона обвинувачення в українському суді так само визнає, що Ганган не є небезпечним для українського суспільства, тому що не бере участь у політичному житті країни і не був викритий у здійсненні карних злочинів.
Під час суду представник УБОЗ заявив, що затримання російського громадянина проводилося лише з тієї причини, що він знаходиться в міжнародному розшуку.
При цьому можливість прямих контактів між правоохоронними органами Вінниці і Самари виключалася.
Ганган стверджує, що у випадку його екстрадиції в Росію його очікує не тільки три роки вязниці, але і фізичне насильство.
Адже один з його "поплічників" - Юрій Червочкін - був побитий до смерті невідомими людьми. А погрози фізичної розправи надходили і на його адресу.
За таких обставин, за словами адвоката, українські юристи повинні дотримуватися Європейської конвенції "Про видачу правопорушників" від 1957 року, що забороняє арешт негромадян країни перебування з метою їх екстрадиції на батьківщину з політичних мотивів.
А фактично суд Вінниці визнав Гангана дисидентом і прийняв відповідне рішення.
Як відомо, 11 січня Апеляційний суд Вінницької області розглянув апеляційну скаргу на постанову Замостянського райсуду Вінниці про дачу згоди на тимчасовий арешт Гангана, скасував це рішення і звільнив Гангана з-під арешту.