MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У колисці української демократії є проблеми зі свободою слова?

31.01.2008   
Георгій Кобзар

Головного редактора «Львівської газети», лауреата журналістської премії ім. Володимира Здоровеги Ігоря Гулика 29 січня звільнили з посади. 

За інформацією «ІМІ», причиною звільнення стала низка публікацій про земельний дерибан у Львові. Йшлося про долю ділянки в межах знесення парку, яку хотіли забудувати та міська рада своєю ухвалою віддала її одному з підприємців.

«Ця історія тривала з літа минулого року. Наш журналіст був залучений до комісії, яка вивчала це питання, і зараз міська рада вимушена була визнати, що ухвала про земельну ділянку була незаконною», – говорить Гулик, який очолює газету з вересня 2006 року.

За словами І. Гулика остання публікація з’явилася на шпальтах газети, Роман Шлапак  дав вказівку  директору «Львівської газети»  оголосити його рішення про усунення головного редактора. (За неофіційною інформацією, власником «Львівської газети» є депутат Львівської міської ради, член Народного руху України, голова спостережної ради ТзОВ «Торгова компанія «Інтермаркет» Роман Шлапак).

«Про моє звільнення мене повідомив директор ТЗОВ «Львівська газета – вісник міста» Юрій Булик, аргументувавши тим, що зміст газети не задовольняє власників», – заявив Ігор Гулик в інтерв’ю «Телекритиці». Він також зазначив, що за документами власником газети є «якась жінка», яку він ніколи не бачив. Але фактично, за словами пана Гулика, власником газети є Роман Шлапак.

«Телекритика» звернулася за коментарем до Романа Шлапака, але у відповідь почула, що він коментарів не дає, а до «Львівської газети» взагалі ніякого стосунку не має.

Колектив газети скерував звернення до Романа Шлапака, де вимагає скасувати це рішення. Також журналісти вимагають зустрічі у форматі власник – головний редактор – журналісти, щоб обговорити засади редакційної політики, які були прийняті, але не  підписані власником.

«Якщо ці вимоги не  будуть реалізовані, газета мабуть не вийде 3-го лютого, а журналісти розпочнуть страйкування», – сказав Ігор Гулик.

Громадський форум Львова розповсюдив заяву «Свободу слова у Львові знищують», в якій висловив обурення звільненням головного редактора «Львівської газети» Ігоря Гулика – члена Громадянського форуму України та одного з прес-секретарів Громадського Форуму Львова.

«Ми закликаємо колектив редакції і усіх журналістів, правозахисників, діячів культури та усіх мислячих людей не залишатися байдужими до того, що сталося, підтримати Ігоря Гулика та не дозволити задушити чи не останню незалежну інтелектуальну газету Львова!» – зазначено у зверненні.

 Поділитися