Міністр юстиції вважає некоректними заяви про існування в Україні расизму як явища
Заяви про існування в Україні расизму як явища є некоректними. На сьогодні можна вести мову лише про окремі епізоди, кожен з яких держава ретельно відстежує, зясовує мотиви вчинених злочинів та дає їм належну правову оцінку.
Про це заявив Міністр юстиції Микола Оніщук у ході зустрічі з представником Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсеном, яка відбулася 4 лютого в Мінюсті.
Зокрема, у ході зустрічі представник Генсека Ради Європи висловив стурбованість з приводу недавнього вбивства в Україні громадянина Демократичної Республіки Конго (ДРК), який в червні 2007 року звернувся з проханням про надання статусу біженця, а 27 січня його тіло було знайдено зі слідами численних ножових поранень.
Міністр юстиції наголосив, що на сьогодні не зясовано мотиви цього злочину. У цьому контексті він назвав передчасною кваліфікацію убивства як такого, що було скоєне на грунті расової нетерпимості.
Міністр юстиції висловив упевненість, що в Україні буде проведене всебічне розслідування цього злочину, в тому числі, буде розглянуто версію про те, що вбивство громадянина Конго могло бути скоєне на грунті расизму.
Як повідомлялося, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) закликало владу України провести розслідування недавнього вбивства в країні громадянина Демократичної Республіки Конго (ДРК).
«Ми були шоковані вбивством минулими вихідними в столиці України Києві шукача притулку з ДРК», - заявив прес-секретар УВКБ Вільям Шпіндлер.
«Відділення ООН в Україні, УВКБ і Міжнародна організація з міграції повідомили українській владі про свою глибоку стурбованість із приводу цього вбивства й закликали при проведенні розслідування розглянути й версію про те, що злочин могло бути скоєно на грунті расизму», - заявив В.Шпіндлер. Він підкреслив, що установи ООН закликали владу України інформувати їх про результати розслідування.
У червні минулого року УВКБ уже висловлювало стурбованість із приводу зростання випадків нападів на біженців і шукачів притулку в Україні. У 2007 році було зареєстровано 17 таких інцидентів.
Прес-служба Міністерства юстиції України