MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ООН шокована вбивством в УкраїніВ столиці по-звірячому вбили вихідця з КонгоМВС ініціює створення міжвідомчої робочої групи з питань протидії ксенофобії та расизмуВиявляється, у Києві є фашисти?У Києві затримано двох неповнолітніх, які підозрюються у вбивстві громадянина КонгоУ Києві вбили біженця зі Сьєра-ЛеонеЛуценко: за вбивством біженця з Африки стоїть велика організація скінхедівУ Криму та у 6 містах України діють угруповання скінхедів«Старгород Харків». Звичайний расизм?У Харкові відбувся мітинг іноземних студентів проти расизмуДержава та громадськість розбудовують механізми подолання ксенофобії й расизму14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІПрава людини в Україні 2011. XIII. ЗАХИСТ ВІД ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇНа Слобожанщині расистських злочинів не буває. Так міліція вважаєОдолеет ли харьковская милиция расизм и ксенофобию? – харьковская милиция глазами иностранных гражданРасизм у Київському зоопаркуПрава людини в Україні 2009–2010. XII. Захист від дискримінації, расизму та ксенофобіїВ той час як неонацисти активізуються, МВС ліквідовує підрозділ по боротьбі з цим явищемПротидія кримінальним проявам расизму силами МВС України: мовою фактівУВКБ ООН занепокоєне долею 6 громадян ДРК в Борисполі

Міністр юстиції вважає некоректними заяви про існування в Україні расизму як явища

06.02.2008    джерело: www.minjust.gov.ua
Микола Оніщук стверджує, що на сьогодні можна вести мову лише про окремі епізоди, кожен з яких держава ретельно відстежує

Заяви про існування в Україні расизму як явища є некоректними. На сьогодні можна вести мову лише про окремі епізоди, кожен з яких держава ретельно відстежує, з’ясовує мотиви вчинених злочинів та дає їм належну правову оцінку.

Про це заявив Міністр юстиції Микола Оніщук у ході зустрічі з представником Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсеном, яка відбулася 4 лютого в Мін’юсті.

Зокрема, у ході зустрічі представник Генсека Ради Європи висловив стурбованість з приводу недавнього вбивства в Україні громадянина Демократичної Республіки Конго (ДРК), який в червні 2007 року звернувся з проханням про надання статусу біженця, а 27 січня його тіло було знайдено зі слідами численних ножових поранень.

Міністр юстиції наголосив, що на сьогодні не з’ясовано мотиви цього злочину. У цьому контексті він назвав передчасною кваліфікацію убивства як такого, що було скоєне на грунті расової нетерпимості.

Міністр юстиції висловив упевненість, що в Україні буде проведене всебічне розслідування цього злочину, в тому числі, буде розглянуто версію про те, що вбивство громадянина Конго могло бути скоєне на грунті расизму.

Як повідомлялося, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) закликало владу України провести розслідування недавнього вбивства в країні громадянина Демократичної Республіки Конго (ДРК).

«Ми були шоковані вбивством минулими вихідними в столиці України Києві шукача притулку з ДРК», - заявив прес-секретар УВКБ Вільям Шпіндлер.

«Відділення ООН в Україні, УВКБ і Міжнародна організація з міграції повідомили українській владі про свою глибоку стурбованість із приводу цього вбивства й закликали при проведенні розслідування розглянути й версію про те, що злочин могло бути скоєно на грунті расизму», - заявив В.Шпіндлер. Він підкреслив, що установи ООН закликали владу України інформувати їх про результати розслідування.

У червні минулого року УВКБ уже висловлювало стурбованість із приводу зростання випадків нападів на біженців і шукачів притулку в Україні. У 2007 році було зареєстровано 17 таких інцидентів.

Прес-служба Міністерства юстиції України

 Поділитися