MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Прокуратурою внесено протест на рішення міськради про землю під мечетьЗвернення Громадського руху “За толерантний Крим”Мусульмани Криму розпочинають акції протесту, вимагаючи дозволу на спорудження Соборної мечеті у СімферополіМусульмани Криму виграли у міськради судову справу щодо землі під мечетьНа мусульманському цвинтарі невідомі зруйнували практично все надгробне каміння.Заява прес-служби Федерації єврейських общин України.Кримські татари заявляють про ксенофобські настрої серед силовиків АРКУ вчиненні наруги на мусульманському кладовищі міліція підозрює козаківСімферопольська міськрада провокує кримських татар?Меджліс вимагає порушити кримінальну справу щодо депутатів Сімферополя«Афганцы» Крыма требуют от властей разрешить построить мечеть в СимферополеМусульмани виграли суд у Сімферопольської міськради за Соборну мечетьДуховное управление мусульман Крыма объявило заказным решение ВСУ по Соборной мечети в СимферополеКримські татари обнесли парканом землю під мечеть у СімферополіКримські татари: і через 65 років депортація триває?Створено Світовий конгрес кримських татарЗа час російської окупації у Криму були зафіксовані 24 випадки переслідування дітейПаспортизація по-російськи: під загрозою втрати майна і депортаціїВ Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення Російські військові мінують кримський завод ‘Титан’

Кримські татари попередили Раду Європи про загрозу конфлікту в Криму

07.02.2008    джерело: www.korespondent.net

Учасники акції протесту у Сімферополі, що домагаються виділення землі під будівництво Соборної мечеті, звернулися до Ради Європи. Вони закликають розглянути проблему репатріантів на конференції РЄ з питань регіонального розвитку України у Ялті.
Такий заклик міститься у відповідному звернення кримських татар, скерованому до Ради Європи. У квітні цього року у Ялті має відбутися конференція Ради Європи з питань регіонального розвитку України. Тож, кримські мусульмани вимагають розглянути проблему репатріантів під час її проведення.
Автори листа вказують на системну дискримінаційну політику з боку кримської регіональної влади. За їхніми словами, внаслідок цього „на півострові склалася дуже складна суспільно-громадська ситуація, яка може набути форми відкритого конфлікту”.
Лист також містить критику щодо рішення міськради Сімферополя, яка відмовилася надати землю для будівництва Соборної мечеті. Учасники акції протесту запропонували Президенту Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи Халвдану Скарду відрядити до Криму своїх представників для вивчення на місці ситуації з дотриманням прав людини та вирішення невідкладних питань, пов’язаних з репатріацією кримських татар.
У свою чергу кримська прокуратура вже опротестувала рішення міськради, як таке що порушує українське законодавство.
Нагадаємо, 23 січня кримські мусульмани оголосили у Сімферополі початок безстрокової акції протесту проти дискримінації за релігійно ознакою. Вони вимагають, аби міська влада дозволила збудувати Соборну мечеть:
У грудні минулого року Сімферопольська міськрада скасувала своє попереднє рішення про узгодження початку збору документів на виділення земельної ділянки Духовному управлінню мусульман Криму, ухвалене 2 роки тому. Опозиційні депутати заявляють, що місцева влада хоче віддати цю ділянку під будівництво супермаркету.
Як повідомлялося, у листопаді 2007 року кримсько-татарські громадські організації звернулися до Верховного комісара ОБСЄ з прав людини Рольфа Екеуса "через дискримінаційну політику Української держави, що дедалі посилюється, стосовно кримсько-татарського народу".

 Поділитися