MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харківській області цензури немає

09.02.2008   
Георгій Кобзар
Так вважає секретар постійної комісії Харківської обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації Ігор Піддубний

В усякому разі, так вважає секретар постійної комісії Харківської обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації Ігор Піддубний.

7 лютого відбулась його прес-конференції в ІА «STATUS QUO». «Цензури немає…, але є звичайна «людська дурість» окремих людей, яку з позиції здорового глузду не хочу пояснювати», – заявив депутат облради.

І. Піддубний розповів також про звернення громадян, що надходили до постійної комісії обласної ради, привів приклади, коли за допомогою депутатських запитів права заявників були відновлені.

Але найбільшу зацікавленість присутніх журналістів викликала саме тематика свободи слова.

Місцеві «акули пера» цікавилися ситуацією навколо (не)виходу телепрограми «Трибуна ТБ» (див. «Чи запроваджує Харківська ОДА цензуру?»), на що пан Піддубний зазначив, що, на його думку, зараз ніяких проблем у програми немає.

Також він розповів, що від 2-х депутатських комісій облради – з питань культури та з питань забезпечення прав людини, свободи слова і інформації – до представника Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Харківській області Тетяни Довбні були спрямовані листи щодо роз’яснення мовної політики деяких харківських телеканалів. Окремі депутати стурбовані тим, що українізація на харківському телебаченні є занадто стрімкою, отже, необхідно отримати інформацію, чи відповідають такі кроки ліцензійним умовам телеканалів.  

Торкнувшись гучної справи журналіста газети «Время» Наталії Шеховцової, яка програла справу за позовом судді Плетньова (див. «Обиды Фемиды»), подала касаційну скаргу до Верховного Суду, а скарга ця потрапила на розгляд до судді, що багато років працював у Харкові, І. Піддубний натякнув, що дуже важко відстояти право на свободу слова у судовому порядку.

І газета «Пятница», головним редактором якої є пан Піддубний, днями в суді  не змогла відстояти своєї правоти. Хоча суд першої інстанції визнав В. Цюртока «не справжнім генералом» (див. «Дежурный генерал-майор»), але підтвердив частину його позовних вимог щодо спростування недостовірної інформації. Отже, незабаром «Пятница» та самозваний генерал зустрінуться в апеляційному суді.

 

Дивись також:

У Харкові спалено автомобіль головного редактора газети «П’ятниця» Ігоря Піддубного

 Поділитися