MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На мусульманському цвинтарі невідомі зруйнували практично все надгробне каміння.

11.02.2008    джерело: human-rights.unian.net
На думку членів регіонального меджлісу, те, що відбулося в кримському селищі Нижньогірський є запланованою акцією

На центральному мусульманському цвинтарі в кримському селищі Нижньогірський вчинено акт вандалізму - невідомі зруйнували практично все надгробне каміння. Про це УНІАН повідомили в прес-службі Меджлісу кримськотатарського народу.

За даними Меджлісу, інцидент стався в ніч з 9 на 10 лютого. За словами голови Нижньогірського регіонального меджлісу Мустафи Салманова, про те, що сталося, йому повідомив один із співвітчизників, який, прийшовши вранці на кладовище, побачив, що практично все надгробне каміння (понад 220) повністю зруйновано.

Крім того, зазначають в Меджлісі, невідомі частково зруйнували паркан мусульманського кладовища, а також убили собаку, який був єдиним сторожем на кладовищі (у бюджеті комунальної служби району не передбачене фінансування охорони цвинтарів - як мусульманського, так і християнського).

На думку членів регіонального меджлісу, те, що відбулося є запланованою акцією. «Такий об’єм руйнувань не може бути здійснено рукою одного або двох вандалів, і, схоже, це є запланованою акцією», - заявляє прес-служба Меджлісу.

М.Салманов повідомив про те, що сталося в СБУ, міліцію, прокуратуру смт. Нижньогірського, а також головам Нижньогірської райради і райдержадміністрації. За даним фактом порушено кримінальну справу і ведеться слідство, зазначають в Меджлісі.

 Поділитися