MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Прокурори просять для звинувачуваних у вбивстві Гонгадзе від 12 до 14 роківПідсудним у справі Ґонґадзе пред’явлено додаткове обвинуваченняСправу Гонгадзе повернули у довгу шухлядуЩе один експериментЗаходи пам’яті Георгія Гонгадзе, які відбудуться у КиєвіПрокурори у справі Гонгадзе просять суд призначити медекспертизи для підсуднихЛідери громадських організацій просять Ющенка відкликати нагороду ПотебенькаУ світі Ющенка звинувачують у нагородженні людини, яка завалила справу ГонгадзеПотебенько має бути не нагородженим, а покараним – Мирослава ГонгадзеГенпрокуратура розпочинає слідство у справі вбивства журналіста Гонгадзе з чистої сторінкиРада Європи нагадала Ющенку про невиконану обіцянкуСуд у справі Гонгадзе знову перенесли через хворобу підсудногоЛеся Гонгадзе не виключає, що міліціонери, звинувачені у вбивстві її сина, не причетні до злочинуВідбулось останнє засідання у справі Гонгадзе.Убивців Гонгадзе засуджено на 12-13 років. А замовників?Вирок у справі Гонгадзе: остання крапка?Мельниченко знову відмовив ГенпрокуратуріПрокуратура і далі шукає замовників вбивства ҐонгадзеКомитет министров внимательно следит за расследованием убийства Г.ГонгадзеСправа Гонгадзе як емблематичний приклад. Висновки звіту ПАРЄ

В.Теличенко: є лише лінива імітація розслідування щодо замовників у справі Гонгадзе

21.02.2008    джерело: www.imi.org.ua
Суд у справі Гонгадзе виходить на фінішну пряму. Але засідання часто переносять через проблеми зі здоров’ям одного підсудного

Суд у справі Гонгадзе виходить на фінішну пряму. Але засідання часто переносять через хворобу підсудного Миколи Протасова. Сьогоднішнє засідання теж тривало недовго. У обвинуваченого знову з’явились проблеми зі здоров’ям.

Валентина Теличенко, представниця Мирослави Гонгадзе в суді, виголосила свою промову у дебатах, потім була промова захисника. Далі, за словами пані Теличенко, «піднявся Протасов і заявив, що почуває себе настільки погано, що більше не може перебувати на судовому засіданні. Тому судді нічого не залишалось, окрім як припинити засідання. Наступне засідання призначене на 3 березня.

На вашу думку, цю справу затягує саме Протасов, який весь час хворіє, чи є якесь глобальніше зацікавлення?

Протасов сам зробив цю заяву. Я не лікар, щоб сказати, перебільшує він чи ні. Але вибору у нас немає. Каже, що не може – треба робити перерву.

Ви вимагали більшого строку ув’язнення для підсудних?

Для Протасова я погодилась з державним обвинуваченням і більше не вимагала: 14 років – достатньо великий термін. Адже є ще замовники, які винні більше, відповідно, максимальну міру покарання слід приберегти для замовників. Що стосується Костенка- ми йому вимагали мінімальну міру покарання і в сумі виходили на 8,5 років. Поповичу ми просили 10 років.

Коли ви чекаєте за завершення цієї справи?

Я сподіваюсь, що 3 березня з Протасовим все буде гаразд і ми працюватимемо. Решта справи не повинна зайняти багато часу: залишилось вислухати виступи в дебатах підсудних, репліки, останнє слово підсудних, і тоді суд іде до нарадчої кімнати. Скільки це буде часу – ніхто не може сказати.

Наразі завершується процес над виконавцями, а чи просувається слідство щодо замовників?

Слідство щодо замовників лишається заблокованим, ніхто його зараз не проводить. Де-юре воно нібито триває, але фактично є тільки лінива імітація Генеральної прокуратури, що, мовляв, іде розслідування. Крім лінивої інтерпретації я не бачу жодних дій.

 Поділитися