MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кримські татари заявляють про ксенофобські настрої серед силовиків АРКЗаява прес-служби Федерації єврейських общин України.На мусульманському цвинтарі невідомі зруйнували практично все надгробне каміння.Кримські татари попередили Раду Європи про загрозу конфлікту в КримуПрокуратурою внесено протест на рішення міськради про землю під мечетьЗвернення Громадського руху “За толерантний Крим”Мусульмани Криму розпочинають акції протесту, вимагаючи дозволу на спорудження Соборної мечеті у СімферополіМеджліс вимагає порушити кримінальну справу щодо депутатів Сімферополя«Афганцы» Крыма требуют от властей разрешить построить мечеть в СимферополеМусульмани виграли суд у Сімферопольської міськради за Соборну мечетьДуховное управление мусульман Крыма объявило заказным решение ВСУ по Соборной мечети в СимферополеКримські татари обнесли парканом землю під мечеть у СімферополіКримські татари: і через 65 років депортація триває?Створено Світовий конгрес кримських татар14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІУ Криму правоохоронці переслідують чільного активіста МеджлісуКримська влада переступила через слово Президента?Мусульмани Криму виграли у міськради судову справу щодо землі під мечетьПрава людини в Україні - 2004. VII. ПРАВО НА СВОБОДУ СОВІСТІ, РЕЛІГІЇ ТА ВІРОСПОВІДАННЯ

Сімферопольська міськрада провокує кримських татар?

27.02.2008    джерело: www.unian.net
За словами в.о. начальника Головного управління МВС України в Криму, відмова Сімферопольської міської ради виділити мусульманам земельну ділянку по вул. Ялтинська, 22 для будівництва Соборної мечеті є «чистої води провокацією».

Відмова Сімферопольської міської ради виділити мусульманам земельну ділянку по вул. Ялтинська, 22 для будівництва Соборної мечеті є «чистої води провокацією».

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку висловив виконуючий обов’язки начальника Головного управління МВС України в Криму Микола Іллічов сьогодні на прес-конференції в Сімферополі.

М. Іллічов зазначив, що «по чиїйсь злій волі міська рада відмовляє в оформленні ділянки для будівництва там Соборній мечеті», хоча Духовне управління мусульман Криму зібрало всі необхідні документи. «Це чистої води провокація (дії міськради – УНІАН). Вони говорять зараз, що там (на вул. Ялтинській, 22 - УНІАН) захоплення. І що, ви думаєте, міліція піде туди звільняти цю ділянку? Та ніколи! Тому що беззаконня з боку міської ради», - заявив М. Іллічов.

За його словами, міліція має в своєму розпорядженні оперативні дані про те, що дану ділянку збиралися продати, проте поки рано озвучувати цю інформацію. «Міліція має в своєму розпорядженні оперативні матеріали, які ми сьогодні не можемо озвучити, це передчасно. Вони (дані – УНІАН) будуть легалізовані у свій час, і всі дізнаються, і Крим дізнається, хто хотів цю землю продати, кому хотів продати і як», - сказав М. Іллічов.

Як повідомляв УНІАН, питання про виділення ділянки під будівництво Соборної мечеті в Сімферополі не вирішується впродовж багатьох років. Спочатку Духовне управління мусульман Криму планувало збудувати свій головний храм у міському парку «Салгирка», пізніше - погодилося на альтернативну пропозицію спорудити мечеть на пустирі, розташованому на об’їзній трасі по вул. Ялтинській, 22. У липні 2004 року Сімферопольська міськрада погодила з ДУМК місце розташування земельної ділянки площею 2,7 га і видала дозвіл на розробку техдокументації з відведення даної землі в оренду. Проте у зв’язку з тим, що в березні 2006 року набув чинності новий Лісовий кодекс, виникла необхідність у повторному узгодженні цього питання Сімферопольською міськрадою, а також Радою міністрів і Верховною Радою АРК.

10 січня 2008 року на сесії міськради було прийнято рішення виділити під мечеть ділянку по вулиці Луговій, 6 замість ділянки по вулиці Ялтинській, 22, як планувалося раніше. ДУМК висловило обурення із цього приводу й звернулося до суду, а прокуратура Криму винесла протест на рішення міськради.

12 лютого на вулиці Ялтинській почалася акція "Від кожного мусульманина – по одному каменю". Кримські татари почали збір каменів-ракушняків на ділянці землі, яку вони вимагають виділити під мечеть. Перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров при цьому заявив, що будівництво мечеті почнеться тільки після офіційного закріплення ділянки. В міськраді Сімферополя назвали акцію кримських татар несанкціонованою, заявивши, що фактично проходить захоплення землі.

15 лютого Господарський суд АРК зобов’язав міськраду в десятиденний термін укласти з ДУМК договір оренди ділянки площею 2,7 га по вул. Ялтинській, 22 для будівництва мечеті.

 Поділитися