MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кримські татари заявляють про ксенофобські настрої серед силовиків АРКЗаява прес-служби Федерації єврейських общин України.На мусульманському цвинтарі невідомі зруйнували практично все надгробне каміння.Кримські татари попередили Раду Європи про загрозу конфлікту в КримуПрокуратурою внесено протест на рішення міськради про землю під мечетьЗвернення Громадського руху “За толерантний Крим”Мусульмани Криму розпочинають акції протесту, вимагаючи дозволу на спорудження Соборної мечеті у СімферополіПід Сімферополем вандали розгромили мусульманське кладовищеМусульманські кладовища в Криму візьмуть під охоронуУ комісаріаті ООН з прав біженців стурбовані ситуацією в КримуМіліція закликає допомогти з охороною мусульманських кладовищКрим останнім часом (13.07.–19.07.2018)14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІУ Криму вандали каталися на авто по мусульманських могилахПрава людини в Україні - 2008. 12. Деякі аспекти права на захист від дискримінації та боротьби з расизмом і ксенофобієюПрава людини в Україні - 2008. 6. Свобода думки, совісті та релігіїПрава людини в Україні - 2007. 6. Свобода думки, совісті та релігіїПрава людини в Україні - 2005. V. Свобода релігій та віросповідання

У вчиненні наруги на мусульманському кладовищі міліція підозрює козаків

18.03.2008    джерело: human-rights.unian.net
За словами міністра внутрішніх Справ «це один із найбільш безпрецедентних актів вандалізму, який стався на території України в цілому. Тим більше, із забарвленням міжнаціональних провокацій»

У вчиненні масового акту вандалізму на мусульманському кладовищі в Криму міліція підозрює людей, пов’язаних із козачим підрозділом «Соболь».

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Сімферополі повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

За словами Ю.Луценка, частина з підозрюваних у вчиненні акту вандалізму проходять і по інших злочинах. «Ці люди затримані за причетність до інших кримінальних справ, але ми підозрюємо їх і в причетності до цього акту вандалізму», - сказав міністр.

"Вкрай складно встановити їхню провину. Вони там (у селищі, де стався акт вандалізму - УНІАН) щось святкували серед своїх", - повідомив Ю.Луценко.

При цьому він наголосив, що міліція працює над розкриттям злочину. "Тому що, на наш погляд, це один із найбільш безпрецедентних актів вандалізму, який стався на території України в цілому. Тим більше, із забарвленням міжнаціональних провокацій», - зазначив керівник МВС.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 10 лютого невідомі зруйнували практично всі надгробки (за різними даними, від 220 до 270) на мусульманському кладовищі в смт Нижньогірське, а також убили собаку, який був єдиним сторожем на кладовищі.

Меджліс кримських татар висловив обурення з приводу події.

Порушено кримінальну справа за ознаками статті 297 Кримінального кодексу України (наруга над могилами).

 Поділитися