MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мельниченко знову відмовив Генпрокуратурі

19.03.2008    джерело: www.pravda.com.ua
Екс-майор заявив, що припиняє співробітництво з Генпрокуратурою до того моменту, поки він не зустрінеться з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи

Екс-майор Микола Мельниченко припиняє співробітництво з Генпрокуратурою. Про це він заявив у середу на прес-конференції, повідомляє Ліга.

"Із сьогоднішнього дня я припиняю співробітництво з Генеральною прокуратурою до того моменту, поки я не зустрінуся в Страсбурзі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи, засідання якої пройде з 14 по 18 квітня цього року. Таким чином, я хочу, щоб резонансні справи була якомога швидше розкриті", - сказав Мельниченко.

За словами екс-майора, президент Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, лідер Партії регіонів Віктор Янукович і глава СПУ Олександр Мороз повинні дати свідчення Генеральній прокуратурі.

"Для цього потрібно провести фоноскопічну експертизу записів, розмов Кучми з Литвином і Ющенком. Президент повинен підтвердити, що ця розмова була", - сказав він.

Мельниченко відзначає, що в сегментах розмови Леоніда Кучми з Віктором Ющенком ім’я Георгія Гонгадзе не згадується, у той час як у записі бесіди екс-президента з Володимиром Литвином фігурує саме ім’я загиблого журналіста.

15 березня Апеляційний суд Києва визнав трьох колишніх співробітників МВС винними в здійсненні убивства Гонгадзе і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 13 років.

Вдова убитого журналіста Мирослава Гонгадзе заявила, що рішення суду в справі про убивство журналіста юридично закріплює факт, що в часи режиму президента Леоніда Кучми підрозділи або окремі працівники міліції використовувалися для виконання політичних замовних злочинів.

Гонгадзе підкреслила, що на лаву підсудних повинні сісти організатори і замовники убивства.

 Поділитися