MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналісти перекрутили дані опитування про ксенофобію

24.03.2008    джерело: www.unian.net

Державний інститут розвитку сім’ї та молоді звертає увагу на те, що в інформаційному просторі поширюється неправдива інформація про дані соціологічного дослідження, проведеного ДІРСМ у червні 2007 року стосовно настроїв молоді України.

Про це йдеться в тексті заяви ДІРСМ, переданої в УНІАН.

Як сказано в тексті листа, Журналісти російської інформаційної агенції «Новый регион» сфальсифікували дані соціологічного опитування та оцінки експерта, оприлюднені під час виступу на круглому столі в УНІАНі 9 листопада 2007 р ”Расизм і ксенофобія в Україні: як подолати стереотипи”.

Неправдиву інформацію опублікували й українські сайти (Народний оглядач, NGO та інші), а також львівська газета „Експрес”. ДІРСМ направив лист до редакції газети „Експрес” з вимогою спростувати інформацію, але її не було спростовано.

Сфальсифіковану інформацію було також використано у листі народного депутата України Ігоря Шарова до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко  в повідомленні ЛІГАБізнесІнформ.

Державний інститут розвитку сім’ї та молоді вважає недопустимим використання політиками та журналістами неперевіреної інформації та закликає всіх дотримуватися принципів об’єктивності при розповсюдженні інформації.

Під час соціологічного опитування Державного інституту розвитку сім’ї та молоді „Молодь України: червень 2007 р.” було поставлене питання, де респондентам пропонувалося відмітити групи з представниками, яких вони не хотіли б жити по сусідству.
Виявилося, що молоді люди хочуть бути ізольованими, перш за все, від наркозалежних, алкозалежних, людей із злочинним минулим, хворих на СНІД. До того ж, найбільшу нетерпимість до цих категорій проявляє молодь з високим рівнем освіти і високим рівнем матеріального забезпечення (за самовідчуттям).
Середні позиції в рейтингу найбільш привабливих сусідів української молоді займають мусульмани, євреї, мігранти, іноземні робітники. А найбільш бажаними сусідами української молоді є дипломати, відомі діячі культури, політики та іноземні студенти.
Цікаво те, що  іноземні студенти є такими ж бажаними сусідами для української молоді як і політики. Лише кожен п’ятий молодий респондент відповів що не бажає жити поруч з ними.
Що стосується можливості сусідства з різними етнічними групами, то молодь менш за все хотіла би жити з представниками ромів. 81% респондентів незалежно від віку та типу поселення виявили своє небажання жити поряд з представниками даної групи.
Важливим є те, що настрої середньостатистичного молодого українця кардинально відрізняються від представника тієї частини молоді, яка не працює і не зайнята пошуками роботи (сюди не відносяться студенти, учні, та ті, які не працюють за станом здоров’я).  Мігрантофобів серед них
більше в 2 рази, а антисемітів – в 1,5. Сьогодні в Україні) ця категорія є відносно невеликою. За даними опитування ДІРСМ, молодь, яка не працює і не зайнята пошуками роботи  складає 2,8% української молоді. Саме така молодь найчастіше є учасниками неформальних молодіжних об’єднань.
В цілому в  молодіжному середовищі недовіра проявляється швидше до соціальних груп  не за етнічними ознаками, а за соціальними – до груп, які потенційно загрожують безпеці особистості.
У відношенні до мігрантів у молодіжному середовищі існують різні погляди. Третина опитаних в 2007 році молодих респондентів відповіли, що потрібно суворо обмежити кількість мігрантів «із країн третього світу», які приїздять до нас працювати. Одночасно, біля половини молоді 48% вважають, що потрібно дозволити приїздити їм працювати. Кожного п’ятого турбують умови життя мігрантів значною або досить значною мірою
Більше третини - 36% - відповіли, що мігрантам у нашій країні необхідна підтримка, і що головним мотивом є співчуття цим людям (31 %).  Кожен п’ятий молодий респондент (21 %) відповів, що  відчуває, що «допомагати мігрантам - мій моральний обов’язок».

http://dipsm.org.ua/news.php

 Поділитися