MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міліція переслідує найстарішу діючу правозахисну організацію Чернігівської області

03.04.2008    джерело: www.protection.org.ua
Прес-реліз Чернігівського громадського комітету захисту прав людини

За невідомих причин увесь день 31 березня 2008 року працівники Чернігівського міського відділу міліції намагаються опитати членів та працівників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, мотивуючи свої дії розслідування декількох різних кримінальних справ.

Дуже прикро констатувати, що на 10-му році існування та майже через чотири роки після подій виборчої кампанії 2004 року, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (www.protection.org.ua) знову став об’єктом переслідування з боку міліції. Тоді восени 2004 року наших активістів затримували, офіс комітету знаходився під постійним спостереження групи працівників міліції в цивільному, невстановлені особи намагалися підкинути до приміщення комітету невідомі речовини. Тоді нам вдалося відстояти нашу громадську позицію, не піддатися на провокації, захисти право на вільні вибори, захистити права мешканців міста Чернігова і області в цей важливий для країни час.

Сьогодні члени Чернігівського громадського комітету захисту прав людини стали знову об’єктом незрозумілої «цікавості» Чернігівської міліції. Вже із самого ранку 31 березня 2008 року до офісу комітету намагалися потрапити чотири співробітника карного розшуку Чернігівського міського відділу міліції. Спочатку вони стверджували, що мікроавтобус організації дуже схожий на автомобіль, який 19 березня на перехресті проспекту Миру та вулиці Київською скоїв ДТП. Через 10 хвилин бесіди вони вже стверджували, що ДТП сталося на перехресті вулиці Щорса та проспекту Миру. Проте, отримавши роз’яснення щодо вимог статті 63 Конституції України та чинного законодавства, які гарантують громадянам України права і свободи людини, працівники міліції пішли.

Протягом дня членами комітету було встановлено, що немає жодного свідчення чи іншої інформації про існування факту ДТП, на яке посилалися працівники міліції.

В вечері того ж дня невідомі, що представилися працівниками міліції, намагалися «запросити на 5 хвилин» чотирьох членів комітету у кабінет № 318 Чернігівського міського відділу міліції. Після отримання відмови, біля 17.30 до офісу комітету підійшла нова команда. На цей раз працівники міського відділу міліції Неудачин Керил Сергійович та Ленько Віталій Вікторович спробували допитати працівників та членів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, які знаходились на той час в офісі, по справі за зверненням компанії «Укрсівербуд». За словами міліціянтів компанія стверджує, що Чернігівський громадський комітет захисту прав людини перешкоджає їй вести будівництво за адресою м. Чернігів, вул. Савчука 7-в, до чого не мають жодного відношення члени громадської організації. Активістами комітету  вдалося пояснити молодим особам з міліції значення статті 63 Конституції та процесуальних норм, передбаченим законодавством, після чого вони залишили приміщення комітету.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, враховуючи вищенаведене, наголошує:

·  право на свободу асоціацій є невід’ємним правом кожного громадянина України, і ні хто не може переслідуватися за належність до того чи іншого об’єднання громадян;

·  цікавість працівників міліції до членів та працівників комітету в один день зразу з двох зовсім абсурдних приводів говорить про явне замовлення щодо переслідування за ознакою належності до громадської організації;

·  наведені вище дії працівників міліції, на нашу думку, виходять за рамки Конституції України та чинного законодавства;

·  у разі повторних подібних «візитів» комітет прийняв на засіданні своєї позачерговою Ради рішення встановити постійний пікет біля міського відділу міліції.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини зараз готує серію звернень до керівництва міліції, прокуратури, СБУ та інших органів державної влади з метою виявлення замовників переслідування членів та працівників громадської організації, та вжиття заходів передбачених чинним законодавством по відношенню до працівників міліції, якщо вони перевищують свої службові повноваження.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини звертається до мешканців та громадських організацій Чернігівської області за підтримкою у боротьбі із зловживаннями владою з боку правоохоронних органів.

Довідки за телефонами: (0462) 625 381, (063) 336 46 36.

*  *  *

Олексій Тарасов, голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини

 Поділитися