MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Рейдерська атака на штаб «України без Кучми»

03.04.2008   
Хто наступний?

2 квітня, до приміщення громадської організації Інститут «Республіка» за адресою вул. Антоновича (Горького), 12-б, завітали представники державної виконавчої служби Голосіївського району Києва у супроводі співробітників комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» та міліціонерів. З ними до приміщення, яке у 2000-2001 роках було штабом акції «Україна без Кучми», прийшов помічник народного депутата України  Василя Грицака (фракція Пратії Регіонів). Мета візиту – виселити з вказаного приміщення громадську організацію, яка відома своєю правозахисною діяльністю (Інститут «Республіка» був ініціатором створення Громадської Ради МВС з питань прав людини, її очолює Володимир Чемерис), і вселити на цю територію громадську приймальню депутата Грицака, відомого лобіюванням у парламенті комерційної структури ЄДАПС (Єдина державна автоматизована паспортна система).

Цей візит був до певної міри несподіванкою для «Республіки», адже всі рішення, які стосувалися відбирання у громадської організації приміщення та передачі його депутату приймалися практично у режимі секретності. Але зранку біля офісу «Республіки» зібралися кілька десятків учасників «України без Кучми», зокрема УНСОвці і політв’язні (Микола Карпюк, Руслан Зайченко, Ігор Мазур), а також представники різних громадських організацій як «лівого», так і «правого» спрямування. Справа в тім, що приміщення «Республіки» стало своєрідним осередком громадянського суспільства у Києві, де збираються представники громадських об’єднань, які не мають власних приміщень (свого часу у приміщенні на Горького знаходився майбутній міністр внутрішніх справ Луценко). Зустрівшись з таким опором, виконавці пішли геть, але, цілком можливо, незабаром повернуться, бо депутат Грицак відомий своїми атаками на ласі шматочки комунальної і державної власності як у Києві, так і у Харкові (про його спробу захопити земельну ділянку у Харкові, орендовану місцевим ВУЗом дивіться тут: http://mediaua.com.ua/detail/27316).

 

Довідка. Київська міськрада 14 червня 2007-го року відмовила у продовженні терміну дії договору оренди Інституту «Республіка» на приміщення за адресою Горького 12-б, яке ця громадська організація орендувала вже більше ніж 10 років і навіть за часів Кучми не вдалося відібрати у неї право на оренду. Але ще перед тим Київрада передала це приміщення у оренду народному депутату Грицаку – на пільгових умовах і без належного у таких випадках конкурсу. «Республіка» дізналася про ці рішення лише у грудні 2007-го через те, що у Київраді існує спеціальне рішення про оприлюднення рішень міськради, які стосуються фізичних осіб. Побачивши у такому стані речей пряме порушення Закону України «Про оренду», представники «Республіки» подали позов до суду про скасування згаданих рішень Київради.

10 грудня 2007-го року Українська Гельсинська спілка з прав людини присудила депутатові Грицаку антипремію «Будяк року» за систематичні порушення прав людини.

 

 

Інша інформація за телефоном 80503806268 (Володимир Чемерис).

 

 

Прес-служба Інституту «Республіка».

 Поділитися