MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Нотатки на полях «Актуальних цитат»

08.04.2008   
Григорій Приходько
коментар читача до допису Василя Овсієнко.

... «п’ята колона» російського імперіалізму – Янукович, Симоненко, Вітренко та їхні прибічники.

Якщо «п’ята колона» Москви це тільки майданні демагоги та їхні прибічники, то журитися нічого. Мені здається, що кротів треба шукати по всьому полю державної машини. Разом з армією, МВД і СБУ.

Нині Україна, що відмовилася від ядерної зброї, може захиститися від російського імперіалізму в єдиний спосіб: заручитися колективною безпекою Організації Північно-Атлантичного Договору – НАТО

Було б здорово в НАТО! А вони нас приймуть? Поки що обіцяють. А коли те станеться: коли рак на горі свисне?  Загроза для нашої безпеки існує зараз. Ядерна зброя, яку віддала Україна, нас не рятувала, бо пункти управління і коди запуску були в Москві. Помилка кучминої влади в тому, що вона позбавила державу ядерного статусу.

Президент і міністр закордонних справ мусять запопадливо лукавити перед нашим «гарантом безпеки»...

Їх ніхто не змушує запопадливо лукавити. То є їхня моральна особливість. Як і у Петра Калнишевського, який, закликаючи запорожців капітулювати перед Катерининими генералами, вигукнув: «Грішно проливати православну кров!» Україна нині йде його шляхом.

...нам треба шукати інші джерела енергоносіїв. Або допомогти тим малим народам звільнитися, і тоді купуватимемо газ та нафту в них.

Перш, ніж допомагати іншим народам звільнятися, треба самим звільнитися із зони впливу Москви. І від «п’ятої колони». А щодо джерел енергоносіїв, то їх не треба шукати . Україна їх має вдосталь Треба тільки припинити владну вакханалію, припинити запопадливе лукавство, щоб нам почали вірити, і  забезпечити правопорядок. Решту зроблять іноземні інвестиції. До речі, це і є шлях в ЄС і в НАТО. Бо коли тут будуть їхні капітали, то вони самі захочуть мати нас в їхньому клубі

Деякі політики Західної Європи (Ангела Меркель, Ніколя Саркозі) нездатні мислити далі, як на одну каденцію. Вони очманіли біля російської «газової труби» і не розуміють, що коли Росія за їхньою підтримкою поглине Україну і знову за наш рахунок стане сильною, то вона знову вимахуватиме ядерною довбнею над їхніми дурними головами.

Приємно взнати, що у нас є мислителі, які мислять далі, ніж Меркель і Саркозі. І все ж відхід Німеччини і Франції від вчення Бісмарка – Леніна – Бжезинського стався не тому, що подуріли їхні голови, а тому, що змінилась геополітична реальність. Росія перестала бути полюсом світу. І ніколи ним вже на стане. І не вимахуватиме ядерною довбнею над ними. Мене в цьому переконує тонке і точне спостереження Василя Овсієнка:  бюджет Росії не більший від бюджету міста Нью-Йорка.

07.04.08

 Поділитися