MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Президент підписав законопроєкт, що впроваджує новий вид покарання — пробаційний наглядЗвіт за результатами моніторингового візиту до Івано-Франківської установи виконання покарань №12 Заявление Международной Ассоциации Мемориал в связи с событиями в Нагорном КарабахеЗаява Міжнародної Асоціації Меморіал у зв’язку з подіями в Нагірному Карабаху‘Відсутність паліативної допомоги та нестача лікарів’, — звіт за результатами моніторингового візиту до Львівської установи виконання покарань №19 ‘Россияне бездумно уничтожают все вокруг’, — Мария Карандюк, Залесье ‘Навіть наявність доказів не гарантує покарання винних у катуванні’ — Геннадій ТокаревУ 18 установах виконання покарань засуджені протягом півтора року жодного разу не зверталися до Омбудсмана ‘Роcіяни бездумно знищують усе навкруги’, — Марія Карандюк, Залісся Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Житомирська установа виконання покарань (№8)’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Івано-Франківська установа виконання покарань №12’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Закарпатська установа виконання покарань (№9)’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Львівська установа виконання покарань (№19)’Звільнення від відбування покарання у зв’язку із тяжкою хворобою — системна проблема, що потребує вирішення‘Я зрозумів, що росіяни вживатимуть до Бородянки каральних заходів’ СБУ встановила особу ватажка кадирівців, який керував ‘каральними рейдами’ на ЛуганщиніМоніторинговий візит до ДУ “Дніпровська установа виконання покарань №4” Візит до Державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”Моніторинговий візит до ДУ “Криворізька установа виконання покарань (№3)”Звільнення від відбування покарання у зв'язку із хворобою — дослідження ХПГ

Відкритий лист Міністру внутрішніх справ Юрію Луценку

24.04.2008   

Шановний Юрію Віталійовичу!

 

Від кого – від кого, але від Вас не чекала таких дурних та аморальних витівок щодо смертної кари.

Ну, коли про це весь час підтявкують комуністи – це їх комуністична справа – стріляти, морити голодом, катувати. І це тільки ганьба нашій демократичній владі, яка не спромоглася за 4 (майже) роки заборонити цю політичну силу, а з нею разом і наших вкрай прогресивних соціалістів, нациків тощо, як це спокійно і давно зробили в Польщі, країнах Балтії, і взагалі в усіх нормальних посттоталітарних країнах. Наша країна, її політикум, нажаль, відверто психічно хворий. Замість розумних дій з утвердження демократії і боротьбі з наслідками комуністичного минулого, ми бачимо бійки за владу в демократичному таборі, нехтування правами громадян – чого в цьому сенсі варті тільки  наш закон „Про вибори»! І ще такі „наїзди», які зробили Ви, на фундаментальні права людини.

Мені прикро, що людина, яку я мала всі підстави поважати, дозволяє собі дурнуваті і хибні висловлювання. Адже скасування смертної кари – це чи не єдина розумна дія наших можновладців до 2004 року. Єдине, що надихало на те, що європейський вибір країни – все ж таки не вигадка.

Тепер конкретніше. Ви усвідомлюєте собі, на що Ви прирікаєте навіть закінченого злочинця, даючи йому 10 років відстрочки, коли він достеменно знає, що він приречений до страти ? Які це психологічні тортури, яке це знущання над особистістю? Навіть Онопрієнко та Чикатіло не заслуговують на тортури – це не передбачено ніякими нормами права.

Але в кожній справі серійного маніяка, – і Чікатіло, і у справі мозирського маніяка, і у справі Онопрієнка були люди, або страчені після того, як вони визнали свою провину через катування в міліції, або їх було вбито (справа Онопрієнка) під час катувань.

Ви очолюєте вдруге структуру, скажемо так, – далеку від досконалості. Для Вас, як і для нас усіх, не може бути таємницею, що Ваші підлеглі вибивають зізнання навіть тоді, коли мова йде про крадіжки, – що вже казати про тяжкі та особливо тяжкі злочини?

Зараз, коли людей не страчують, ті, хто зізнався під тортурами, хоча б залишаються живими. Я вже не кажу про моральний аспект проблеми: держава не має права відбирати життя, яке вона не дарувала людині.

Пане Міністре, може Вашу енергію спрямувати в мирне русло: ми на місцях не бачимо, що маємо цивільного демократичного міністра. Міліція, як і раніше, застосовує тортури, бере хабарі, переслідує іноземних студентів, щоб саме і взяти від них хабарі. А тут Ви – зі своєю дуже глибокою думкою стосовно смертної кари! Що сталося, Юрію Віталійовичу? Хіба можна при Вашій посаді та репутації бовкати хто зна що?

 

З повагою,

Інна Сухорукова

 Поділитися