MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міністерство Енергетики оголошено джерелом небезпеки

27.04.2008    джерело: www.maidan.org.ua
Активісти Національного екологічного центру відгородили «зону небезпеки» навколо Міністерства палива та енергетики попереджаючи українців про небезпеку повторення Чорнобильської трагедії через енергетичну політику держави. У день 22 річниці аварії на ЧАЕС активісти заявили що висновків з катастрофи не зроблено.

Екологи переконані що подовження роботи старих та будівництво нових атомних реакторів, розроблення нових родовищ урану та накопичення радіоактивних відходів становить загрозу для суспільства та довкілля. Вдягнені у захисні костюми і респіратори вони зверталися до перехожих з проханням підтримати ініціативу та підписати листівку зі зверненням до Президента України про перегляд енергетичної стратегії.

«Наслідки аварії на ЧАЕС надзвичайні і ми ще далеко від їх остаточного усунення, – каже Дмитро Хмара, координатор енергетичної програми НЕЦУ. – Але нас непокоїть що нам знову пропонують йти ризикованим шляхом розвитку атомної енергетики і вже витрачають на ці плани громадські кошти.»

«Україна може розраховувати на енергетичну небезпеку лише за умови зниження споживання енергії, наша економіка надзвичайно енергозатратна, - продовжує Хмара. – Світ вже не покладається на атомну енергетику. Альтернативна енергетика стала найбільш привабливим інвестуванням останніх років і Україна як жодна інша держава повинна покладатися саме на свої джерела енергії.»

Цікаво знати, що:

У 2006 році у світі було підключено до мережі 2 нових реактори і остаточно зупинено 8.
http://iaea.org/programmes/a2/index.html

У планах уряду зокрема:
- продовження роботи діючих атомних реакторів, термін експлуатації яких закінчується протягом десятиріччя, ще на тридцять років,
- закінчення будівництва до 2030 року ще 14 нових реакторів ,
- будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні
- розширення видобування уранової руди,
- створення виробництва паливних елементів.

 Поділитися