MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ВЛАДА – ПРАВДІ!

30.04.2008   
Звертайтеся до нас, коли Вам пропонують «сенсаційні повідомлення», що стосуються України. Ми НЕ просимо вірити нам на слово. Навпаки, просимо перевіряти всю інформацію, і висвітлювати різні точки зору. На це ми всі, у тому числі й уся Ваша аудиторія, маємо право

Ми розуміємо, що ніхто не застрахований від помилок, у тому числі й ЗМІ. Але, припустившись помилки, ми всі зобов’язані якнайшвидше намагатися виправити ситуацію та усунути джерело дезінформації. Після того, як чергова хвиля абсолютно недостовірної інформації й моторошних обвинувачень щодо ляльки Гітлера тайванського походження розгорнулась у ЗМІ, ми нагадали всім причетним до цього англомовним ЗМІ про право на інформацію та просили вжити адекватних заходів. Бі-Бі-Сі зняла ролик, але не вибачилася, і явно не збирається пояснити своїм слухачам, що переглянутий ними репортаж багато в чому не відповідав дійсності, і загалом порушував принципи журналістської етики.  Дві англійські газети – Daily Telegraph і Daily Mail просто проігнорували наші листи. Інтернет тепер кишить повідомленнями, реакціями, вигуками обурення, і все через неперевірену та недостовірну інформацію.

В умовах свободи слова, усі мають право виражати свої думки та переконання.

Усі також вправі очікувати, що ЗМІ будуть представляти будь-які погляди та висвітлювати будь-які події об’єктивно й без перекручування.

Ми вправі вимагати, щоб всі засоби масової інформації:

  • перевіряли факти
  • не спотворювали джерело інформації
  • принаймні згадували про наявність альтернативних думок у репортажах або інтерв’ю, де мають справу із суперечливими питаннями
  • не розкручували «сенсації»
  • не повторювали чужі репортажі без посилання на першоджерело

Все це траплялося й раніше, і ми не можемо думати, що в майбутньому таке не повториться.

У нас немає коштів і можливостей ЗМІ.

Ми можемо боротися тільки одним – правдою.

Ми стежитимемо за всіма випадками поширення дезінформації, і самі надаватимемо спростування у вигляді достовірної й доказової інформації.

ВИ МОЖЕТЕ НАМ ДОПОМОГТИ

Якщо у Вас є сайт, блог або просто своє коло знайомих в Інтернеті, будь ласка, допоможіть нам поширювати достовірну інформацію у ситуаціях навмисної фальсифікації.

Оскільки ми бачимо проблеми, заподіяні людьми, готовими перекручувати факти й маніпулювати самими безневинними словами, будемо вдячні за дослівні цитати, без додавань або змін.

Прохання й до ЗМІ

Звертайтеся до нас, коли Вам пропонують «сенсаційні повідомлення», що стосуються України.

Ми НЕ просимо вірити нам на слово. Навпаки, просимо перевіряти всю інформацію, і висвітлювати різні точки зору. 

На це ми всі, у тому числі й уся Ваша аудиторія, маємо право.

В Україні є проблеми. Є й люди, що намагаються їх усунути.

У ЗМІ є й кошти й можливості багато чого домогтися.

Будь ласка, користуйтеся ними сумлінно!

 Поділитися