MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Україні розпочинається кампанія Стоп насильству!

16.05.2008    джерело: www.kmu.gov.ua
У рамках проведення кампанії планується розробити та впровадити конкретні заходи з попередження та боротьби з насильством в сім’ї, підвищення рівня обізнаності з цієї проблеми

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту започатковує проведення в Україні кампанії з попередження насильства в сім’ї «Стоп насильству!». Про це йшлося на прес-конференції, яка відбулася 14 травня в Мінсім’ямолодьспорті.

Директор департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства Елла Ламах наголосила на тому, що насильство – це та біда, яку ніхто не повинен терпіти, і саме та проблема, яку необхідно вирішити. На сьогодні законодавча база потребує удосконалення, зокрема це стосується роботи з агресорами, кривдниками. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту визначає першочерговими завданнями профілактичну роботу та якісну допомогу жертвам насильства.

Голова Міжнародного гуманітарного центру «Розрада» Валентина Бондаровська зазначила, що на часі чітке визначення видів насильства, жорстокого поводження з дітьми тощо. Актуальною є проблема експертизи стану жертви насильства.

«Не існує такого механізму, який би припинив насильство одразу», - підкреслив кандидат медичних наук, керівник центрального науково-методичного кабінету Міністерства охорони здоров’я України з питань надання медико-соціальної допомоги жертвам насильства в сім’ї Юрій Онишко. Науковець зазначив, що більшість людей страждає через свою необізнаність і метою кампанії «Стоп насильству!» є припинення насильства одразу ж після першого слова жертви.

Присутній на прес-конференції заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор Державного унітарного підприємства «Мистецтво України» Анатолій Солов’яненко наголосив, що насильство – це проблема не окремої особистості чи сім’ї, це проблема суспільної ментальності та моралі, яка стосується кожного з нас. Анатолій Солов’яненко запропонував долучитися до поширення інформацію про акцію всім митцям України.

Журналістка Першого Національного телеканалу, ведуча програми «Знайдемо вихід» Наталія Розинська закликала працювати на позитив, намагаючись змінити світ на краще.

У рамках проведення кампанії планується розробити та впровадити конкретні заходи з попередження та боротьби з насильством в сім’ї, підвищення рівня обізнаності з цієї проблеми, а також включити питання насильства як проблему порушення прав людини та здоров’я суспільства до навчальних програм усіх закладів для працівників судових і правоохоронних органів, медиків, соціальних працівників, вчителів тощо.

 Поділитися