MENU

Подібні статті

В окупованому Маріуполі цивільні підірвалися на міні під час розбору завалів«Офісу Президента не подобалася моя позиція щодо ЛГБТІ» – Людмила ДенісоваПідсумки роботи Харківської правозахисної групи за 4 місяці війни​​​​​​​Узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 120 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 23 червня 2022 року)Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 червня 2022 рокуАрмія рф поцілила ракетами по торговельному центру в КременчузіХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  20 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 червня 2022 року«Мій трирічний син каже: путіна треба закопати в його бункері – тоді війни не буде» Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 червня 2022 рокуЗникнення безвісти та насильницькі зникнення в Херсонській області (24 лютого – 24 червня 2022 року)Українських полонених тримають в російських СІЗО та колоніях, але адвокатам до них не дістатися – Радіо СвободаУзагальнення подій, які відбулися у Луганській області протягом 121 дня повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 червня 2022 рокуЗниклі безвісти та позбавлені волі у Харківській області: аналітичний огляд (24.02 – 23.06)«Сидиш у льоху молишся, щоб ти не побачив смерті своїх дітей»Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 червня 2022 рокуВ Запорізькій області окупанти викрали подружню паруХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 червня 2022 року

На спомин про жертв депортації із свічок виклали карту Криму

18.05.2008 | crimea.unian.net

У Сімферополі вчора пройшла акція «Запали вогонь у своєму серці» на спомин про жертви депортації 1944 року. З настанням сутінків на центральній площі міста учасники акції запалили близько двох тисяч маленьких свічок.

Як передає кореспондент УНІАН, із засвічених свічок була складена символічна карта Криму, в центрі півострова зі свічок викладена цифра "64" - 18 травня 2008 року виповнюється 64-а річниця депортації кримських татар з Криму. Крім цього, зі свічок був викладено напис «No genocide» (ні геноциду) і тамга – національний символ кримськотатарського народу.

В акції, організованій Кримськотатарським молодіжним центром, взяли участь 300-400 осіб.

У коментарі УНІАН перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров висловив надію, що акція «Запали вогонь у своєму серці» з часом охоплюватиме більше молоді. «Мені в цьому вогні, слово честі, бачиться очищення - очищення для молоді, - сказав Р.Чубаров. – Багато зараз у цій акції беруть участь як у видовищі, можливо, до кінця не усвідомлюючи того, що сталося 64 роки тому, але, беручи участь в цій акції, вони просто стають чистішими».

Акція «Запали вогонь у своєму серці» проводиться в Сімферополі другий рік підряд.

Довідка УНІАН. На початку Великої Вітчизняної війни з Криму було виселено кримських німців. У травні 1944 року тодішній керівник СРСР Йосиф Сталін підписав підготовлену НКВС постанову "Про виселення кримських татар з Кримської АРСР до Узбецької РСР". 18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар. Масовій депортації було піддано, за різними даними, від 180 тис. до 190 тис. кримських татар, у червні того ж року з Криму було депортовано греків, болгар і вірмен.

Процес повернення кримських татар до Криму розпочався наприкінці 80-х - початку 90-х років. З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам’яті жертв депортації.

Сьогодні населення Криму становить більш як 1,9 млн. людей, з них більш як 260 тисяч - кримські татари.

 Поділитися