MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Вони не пішли на співпрацю з окупантами у Вовчанську‘В шоковом состоянии я чуть не отдал своего ребенка …’ Вербування до армії та затримання без обвинувачень: РФ продовжує вчиняти воєнні злочини‘Люди топили дощову воду та ставили пастки на голубів’ У Росії Нобелівського лавреата звинуватили в ‘реабілітації нацизму’‘Я был дома, когда снаряд разрушил стену’ До співробітників Меморіалу в Москві прийшли з обшукамиОрдер для Путіна: що кажуть експерти та чи врятує Президента РФ міжнародний імунітет?Рішення Комітету Міністрів Ради Європи щодо групи справ ‘Пєтухов (№ 2) проти України’У Ради Європи є питання щодо адекватності та доступності новоствореного механізму перегляду довічних вироків в Україні Ордер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижня‘Моя евакуація нагадувала кадри з бойовика…’ ‘Обходили мины и сажали огород’, — жительница Мощуна‘Росіяни стріляли абикуди, зруйнували інтернат для дітей’ Катували електрострумом й називали це ‘дзвінком Путіну’‘Земля кличет, дом кличет. Я хочу домой’ ‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестівРік Маріупольського Драмтеатру: Спогад зсередини‘Я понимала, что будет яблонька, будет небо, будет солнце, а меня уже не будет’Вироки без доказів: кримського політв’язня Аметхана Абдулвапова засудили до 10,6 років ув’язнення за ‘тероризм’

На спомин про жертв депортації із свічок виклали карту Криму

18.05.2008    джерело: crimea.unian.net

У Сімферополі вчора пройшла акція «Запали вогонь у своєму серці» на спомин про жертви депортації 1944 року. З настанням сутінків на центральній площі міста учасники акції запалили близько двох тисяч маленьких свічок.

Як передає кореспондент УНІАН, із засвічених свічок була складена символічна карта Криму, в центрі півострова зі свічок викладена цифра "64" - 18 травня 2008 року виповнюється 64-а річниця депортації кримських татар з Криму. Крім цього, зі свічок був викладено напис «No genocide» (ні геноциду) і тамга – національний символ кримськотатарського народу.

В акції, організованій Кримськотатарським молодіжним центром, взяли участь 300-400 осіб.

У коментарі УНІАН перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров висловив надію, що акція «Запали вогонь у своєму серці» з часом охоплюватиме більше молоді. «Мені в цьому вогні, слово честі, бачиться очищення - очищення для молоді, - сказав Р.Чубаров. – Багато зараз у цій акції беруть участь як у видовищі, можливо, до кінця не усвідомлюючи того, що сталося 64 роки тому, але, беручи участь в цій акції, вони просто стають чистішими».

Акція «Запали вогонь у своєму серці» проводиться в Сімферополі другий рік підряд.

Довідка УНІАН. На початку Великої Вітчизняної війни з Криму було виселено кримських німців. У травні 1944 року тодішній керівник СРСР Йосиф Сталін підписав підготовлену НКВС постанову "Про виселення кримських татар з Кримської АРСР до Узбецької РСР". 18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар. Масовій депортації було піддано, за різними даними, від 180 тис. до 190 тис. кримських татар, у червні того ж року з Криму було депортовано греків, болгар і вірмен.

Процес повернення кримських татар до Криму розпочався наприкінці 80-х - початку 90-х років. З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам’яті жертв депортації.

Сьогодні населення Криму становить більш як 1,9 млн. людей, з них більш як 260 тисяч - кримські татари.

 Поділитися