MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘На блокпостах россияне раздевали и осматривали даже девушек’Президент підписав законопроєкт, що впроваджує новий вид покарання — пробаційний нагляд‘У мою автівку випустили понад двадцять куль’Про кримінальне переслідування колишнього Голови НацбанкуРеферальна мережа. Процедури функціонування‘За один раз літак знищив 6 будинків…’Тортури, катівні, розстріли: ініціатива T4P презентувала два подання до МКСВибіркова жорстокість. Аналіз інформації, зібраної ініціативою T4P щодо умисних убивств, вчинених окупантами‘Катування вчинялися з такою жорстокістю, що призводили до смерті’, — Комісія з розслідування порушень в Україні‘Я одразу зрозуміла, що чоловіка вбили’‘Шахеди’, ‘онікси’, ‘калібри’ у вересневому небі України. Підсумки тижня‘Мені досі сняться страшні сни’, — керуючий справами Бучанської міськради Звіт за результатами моніторингового візиту до Івано-Франківської установи виконання покарань №12 Українська медсестра в окупації: рятувати і не загинутиРосіяни створили ‘федеральні комісаріати’ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областейРозстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. Анонс‘Мене розстріляли з танкового кулемета’Російські хакери атакують правоохоронців, які збирають свідчення про воєнні злочини РФЛежати на ліжку можна не більше двох годин на деньДворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупації

На спомин про жертв депортації із свічок виклали карту Криму

18.05.2008    джерело: crimea.unian.net

У Сімферополі вчора пройшла акція «Запали вогонь у своєму серці» на спомин про жертви депортації 1944 року. З настанням сутінків на центральній площі міста учасники акції запалили близько двох тисяч маленьких свічок.

Як передає кореспондент УНІАН, із засвічених свічок була складена символічна карта Криму, в центрі півострова зі свічок викладена цифра "64" - 18 травня 2008 року виповнюється 64-а річниця депортації кримських татар з Криму. Крім цього, зі свічок був викладено напис «No genocide» (ні геноциду) і тамга – національний символ кримськотатарського народу.

В акції, організованій Кримськотатарським молодіжним центром, взяли участь 300-400 осіб.

У коментарі УНІАН перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров висловив надію, що акція «Запали вогонь у своєму серці» з часом охоплюватиме більше молоді. «Мені в цьому вогні, слово честі, бачиться очищення - очищення для молоді, - сказав Р.Чубаров. – Багато зараз у цій акції беруть участь як у видовищі, можливо, до кінця не усвідомлюючи того, що сталося 64 роки тому, але, беручи участь в цій акції, вони просто стають чистішими».

Акція «Запали вогонь у своєму серці» проводиться в Сімферополі другий рік підряд.

Довідка УНІАН. На початку Великої Вітчизняної війни з Криму було виселено кримських німців. У травні 1944 року тодішній керівник СРСР Йосиф Сталін підписав підготовлену НКВС постанову "Про виселення кримських татар з Кримської АРСР до Узбецької РСР". 18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар. Масовій депортації було піддано, за різними даними, від 180 тис. до 190 тис. кримських татар, у червні того ж року з Криму було депортовано греків, болгар і вірмен.

Процес повернення кримських татар до Криму розпочався наприкінці 80-х - початку 90-х років. З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам’яті жертв депортації.

Сьогодні населення Криму становить більш як 1,9 млн. людей, з них більш як 260 тисяч - кримські татари.

 Поділитися