MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правова захищеність та обізнаність – головна запорука попередження корупції в земельних відносинах (прес-реліз)

26.05.2008   

Саме до такого висновку прийшли учасники громадських слухань, що відбулися 23 травня в Ріпкинському районі Чернігівської області.

Захід було організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Ріпкинською райдержадміністрацією. Метою слухань стала розробка спільних висновків про те, які існують шляхи, у тому числі нормотворчі, по покращенню ситуації з корупцією в сфері обігу землі. На громадські слухання були запрошені голови та секретарі сільських рад, керівники сільськогосподарських підприємств, представники інших органів місцевої влади. 

Відкриваючи громадські слухання з вступною промовою, в.о.голови Ріпкинської райдержадміністрації Римма Олексенко наголосила на необхідності правової просвіти представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування з метою попередження корупційним проявам в сфері земельних відносин.

Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини зазначив, що на фоні жорсткого політичного протистояння в вищих ешелонах влади та бездіяльності законодавчої гілки влади, земельні відносини знаходяться практично в стані колапсу. Після прийняття Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» такі гострі питання як мораторій на куплю-продаж землі сільськогосподарського призначення, проблема земельних аукціонів та надання землі в оренду на конкурсній основі, розмежування земель комунальної та державної власності є вкрай неврегульованими, що спричинює правовий вакуум та корупційні зловживання.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління земельних ресурсів в Чернігівській області Ігор Пузан висвітлив проблему відведення та надання в оренду землі тільки на конкурсній основі. Окрему увагу учасників слухань пан Пузан звернув на проблему відведення місцевими радами земельних ділянок під будівництво доріг та астелітових веж. Наголошувалось, що надання дозволу на відведення в існуючий правовій неврегульованості, може привести до відповідальності посадових осіб за корупцію. 

Учасники громадських слухань прийшли до спільного рішення про необхідність клопотання перед центральною та обласною владою якнайшвидше законодавчо врегулювати земельні відносини в Україні.

Віктор Тарасов

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Тел./факс: +380 462 625-381,

e-mail: [email protected], Веб-сайт: www.land.org.ua

 

 Поділитися