MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської ФедераціїУкраїна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомориЗажжём свечи вместеОбращение в Министерство иностранных дел Российской Федерации по поводу Голодомора 1932-1933 гг.До и послеЧи стане Голодомор урівень із Голокостом?ЮНЕСКО визнала Голодомор в Україні трагедієюЮНЕСКО не визнає Голодомор в Україні геноцидом через РосіюЕквадор визнав Голодомор актом геноцидуЮщенко оголосив догану губернаторам за підготовку до роковин Голодомору75 років від початку ГолодоморуУ Франції можуть розглянути закон про ГолодоморСтворено робочу групу для спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів1932-1933 роки. Хроніка подій голодоморуПарламент Перу визнав Голодомор 1932 - 1933 років в Україні геноцидом українців

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про Голодомор

03.07.2008    джерело: www.mfa.gov.ua
Парламентська асамблея цим актом вшанувала пам’ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору, "спричиненого брутальними, спланованими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму".

3 липня ц.р. у ході 17-ї Щорічної сесії (м.Астана, 29 червня – 3 липня 2008 р.) Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) ухвалила резолюцію «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», якою вшанувала пам’ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору, спричиненого спланованими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму.

Проект резолюції був ініційований керівником Постійної делегації Верховної Ради України, Головою парламентського комітету у закордонних справах Олегом Білорусом.

Підкресливши важливість поширення у суспільстві інформації про цю трагедію українського народу з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому, держави ОБСЄ висловили свою підтримку ініціативам України на міжнародному та національному рівнях, спрямованим на висвітлення усієї правди про Голодомор 1932-1933 років в Україні, а також широке громадське та наукове обговорення цього питання.

Підтверджуючи свої зобов’язання “чітко та беззастережно засуджувати тоталітаризм”, Парламентська асамблея ОБСЄ звертається до усіх парламентів держав-учасниць Організації визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Ухвалення резолюції ПА ОБСЄ стало можливим завдяки активним заходам МЗС України та постійної делегації Верховної Ради України з питання визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

До складу ПА ОБСЄ входить 320 парламентарів з 56 держав Європи та Північної Америки.

 Поділитися