MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Справа Гонгадзе як емблематичний приклад. Висновки звіту ПАРЄКомитет министров внимательно следит за расследованием убийства Г.ГонгадзеПрокуратура і далі шукає замовників вбивства ҐонгадзеМельниченко знову відмовив ГенпрокуратуріВирок у справі Гонгадзе: остання крапка?Убивців Гонгадзе засуджено на 12-13 років. А замовників?Відбулось останнє засідання у справі Гонгадзе.Леся Гонгадзе не виключає, що міліціонери, звинувачені у вбивстві її сина, не причетні до злочинуСуд у справі Гонгадзе знову перенесли через хворобу підсудногоВ.Теличенко: є лише лінива імітація розслідування щодо замовників у справі ГонгадзеПрокурори просять для звинувачуваних у вбивстві Гонгадзе від 12 до 14 роківПідсудним у справі Ґонґадзе пред’явлено додаткове обвинуваченняСправу Гонгадзе повернули у довгу шухлядуЩе один експериментЗаходи пам’яті Георгія Гонгадзе, які відбудуться у КиєвіПрокурори у справі Гонгадзе просять суд призначити медекспертизи для підсуднихЛідери громадських організацій просять Ющенка відкликати нагороду ПотебенькаУ світі Ющенка звинувачують у нагородженні людини, яка завалила справу ГонгадзеПотебенько має бути не нагородженим, а покараним – Мирослава ГонгадзеГенпрокуратура розпочинає слідство у справі вбивства журналіста Гонгадзе з чистої сторінки

Вирок убивцям Гонгадзе залишили в силі

08.07.2008    джерело: www.pravda.com.ua

Верховний суд залишив у силі вирок, винесений виконавцям убивства журналіста Георгія Гонгадзе, що працювали в органах МВС Миколі Протасову, Валерієві Костенку й Олександру Поповичу.

Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" адвокат вдови убитого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, у такий спосіб колегія суддів Верховного суду відхилила касаційні скарги підсудних і залишила в силі вирок апеляційного суду Києва, відповідно до якого Протасов був засуджений на 13 років позбавлення волі, решта - на 12 років.

Верховний суд також відхилив прохання Протасова залишити йому звання "полковник міліції" і відповідні міністерські нагороди.

За словами Теличенко, таке прохання Протасов мотивував тим, що він є ветераном органів внутрішніх справ.

Як відзначила адвокат, підсудний не врахував "один момент" - ветераном органів внутрішніх справ може вважатися тільки та людина, служба якої в МВС була бездоганна.

Український журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було знайдено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом убивства. Замовники убивства дотепер не встановлені. Справа розслідує Генеральна прокуратура.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Київ присудив трьох виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе Миколи Протасова, Валерія Костенка й Олександра Поповича до 13, 12 і 12 років позбавлення волі відповідно. Адвокати засуджених оскаржили це рішення у Верховному суді.

 

 Поділитися