MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд відхилив вимогу матеріальної компенсації у справі за позовом до «Бліц-інформу» та Максима Біроваша

24.09.2008    джерело: www.telekritika.ua
Апеляційний суд Києва частково змінив рішення Деснянського районного суду за позовом голови консультаційної ради Консорціуму «ЄДАПС» Юрія Сидоренка

Апеляційний суд Києва на засіданні 24 вересня частково змінив рішення Деснянського районного суду за позовом голови консультаційної ради Консорціуму «ЄДАПС» Юрія Сидоренка до ЗАТ «Бліц-інформ», редакції газети «Бізнес» та журналіста цього видання Максима Біроваша. Про це «Телекритику» повідомив представник Максима Біроваша Олександр Бурмагін.

Зокрема, суд повністю відмовив позивачу у задоволенні його вимог щодо компенсації моральної шкоди. Йдеться про стягнення 22 мільйонів гривень із ЗАТ «Бліц-інформ», 5 тисяч гривень із Максима Біроваша і 5 тисяч гривень із Сергія Кобишева, в минулому редактора газети «Бізнес». Водночас суд залишив у силі частину рішення Деснянського райсуду щодо спростування та заборони використання фотографії позивача. Також суд стягнув із позивача судові витрати у зв’язку з поданням «Бліц-інформом» апеляційної скарги у сумі 1 мільйон 250 тисяч гривень.

 «Після того, як буде оприлюднено повний текст судового рішення, зокрема його мотивувальну частину, будемо визначатися, чи подавати касаційну скаргу щодо тієї частини рішення, яку суд залишив у силі», – прокоментував «ТК» рішення суду Олександр Бурмагін. Він зауважив, що журналіст і ЗМІ діяли абсолютно добросовісно і проводили журналістське розслідування на підставі документів.

Нагадаємо, що своє рішення Деснянський районний суд ухвалив 23 травня 2008 року. В листопаді 2007 року Юрій Сидоренко подав позов до «Бліц-Інформу» на суму 46 млн грн., а також сплатив держмито у розмірі 4,6 млн грн.

Максим Біроваш на сторінках газети «Бізнес» публікував своє журналістське розслідування, яке стосувалося проблем паспортної системи України.

 Поділитися