MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Висновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської ФедераціїУкраїна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомориЗажжём свечи вместеОбращение в Министерство иностранных дел Российской Федерации по поводу Голодомора 1932-1933 гг.До и послеЧи стане Голодомор урівень із Голокостом?ЮНЕСКО визнала Голодомор в Україні трагедієюЮНЕСКО не визнає Голодомор в Україні геноцидом через РосіюЕквадор визнав Голодомор актом геноцидуЮщенко оголосив догану губернаторам за підготовку до роковин Голодомору75 років від початку ГолодоморуУ Франції можуть розглянути закон про ГолодоморСтворено робочу групу для спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів

США визнали Голодомор голодним геноцидом

25.09.2008    джерело: news.liga.net

Палата представників конгресу США виступила із засудженням сталінського "голодного геноциду - Голодомору" в Україні в 1932-1933 роках і ушанувала пам’ять його жертв у зв’язку з 75-річницею трагедії, що виповнюється в цьому році.

"Іосиф Сталін та його оточення здійснили в 1932-1933 роках геноцид проти українців", - йдеться в тексті, затвердженому палатою резолюції, співавторами якої виступили 29 американських конгресменів на чолі з співголовою наявної в палаті представників "Фракції в підтримку України", конгресменом-демократом Сандером Левіним.

У документі повідомляється, що "комісія США з голоду в Україні, сформована 13 грудня 1985 року, провела дослідження з метою розширення обізнаності і розуміння в світі українського голодного геноциду (Голодомору) в 1932-1933 роках і дійшла висновку, що його жертви загинули голодною смертю внаслідок штучно створеного голоду".

"Майже 10 мільйонів українців загинули з 1932 по 1933 роки по волі тоталітарного сталіністського уряду колишнього Радянського Союзу, який навмисно створив в Україні голод у спробі зламати опір цієї країни проти колективізації і комуністичної окупації", - йдеться у документі.

У законопроекті наголошено, що "радянський диктатор Сталін наказав закрити кордон України, щоб від штучно створеного голоду ніхто не зміг врятуватися і щоб не допустити надання тим, хто голодує, будь-якої міжнародної допомоги". "Конгрес США скорботно відзначає 75-у річницю українського голодного геноциду і виражає своє найглибше співчуття сім’ям жертв, а також тим, хто пережив цю трагедію", - йдеться у тексті документа.

Конгрес США "засуджує систематичні порушення радянським урядом прав людини, враховуючи право на самовизначення і свободу слова українського народу". Також конгрес виступає за "поширення інформації про український голодний геноцид для розширення обізнаності в світі про цю штучно створену трагедію", а також підтримує зусилля України в сфері демократичних і ринкових реформ, щоб Україна "могла реалізувати свій потенціал як важливий стратегічний партнер США в цьому регіоні світу", - викладено в резолюції, яку цитує "Українська правда".

 Поділитися