MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії Голодомору

26.09.2008    джерело: www.mfa.gov.ua

Заява Прес-служби МЗС України щодо 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні

Цього року Україна вшановує 75-ті роковини однієї з найбільших в історії людства гуманітарних катастроф – Голодомору 1932-1933 років. Це був свідомо й чітко спланований тоталітарним комуністичним режимом геноцид проти  українського народу. У такий цинічний, нелюдський спосіб сталінська влада намагалася завдати смертельного удару українському селянству як основі нашої нації, підірвати сили народу і назавжди усунути саму можливість відродження України як незалежної держави.

Архівні документи засвідчують: Голодомор мав відверту  антиукраїнську спрямованість. Сьогодні це переконливо доведено науковцями різних країн.

Усвідомлення глибини цієї трагедії поступово поширюється у світі, про що свідчить триваючий процес визнання Голодомору парламентами демократичних держав.

На тлі цього в Україні з глибоким обуренням було сприйнято повідомлення для ЗМІ МЗС Російської Федерації від 24 вересня ц.р., в якому в неприпустимо зневажливому тоні коментується прагнення України донести до світової спільноти правду про Голодомор 1932-33 років. 

Важко усвідомити, що країна, яка подарувала світовій культурі великих гуманістів Толстого, Реріха, Сахарова, дозволяє собі знущатися з намагання України вшанувати пам‘ять жертв великої трагедії з метою запобігання її повторенню. Замість того, щоб віддати належне минулому, яке було спільним для наших народів, керівництво Росії навпаки, докладає значних зусиль для того, щоб дискредитувати  трагедію Голодомору.

Така позиція виглядає тим більш незрозумілою, адже в листопаді 2003 року Російська Федерація разом з 63-ма країнами-членами ООН підтримала спільну заяву, в який відзначено „сімдесяту річницю української трагедії”, а в 2007 році – резолюцію 34-ї Генеральної конференції ЮНЕСКО щодо вшанування пам‘яті жертв Великого голоду (Голодомору) в Україні 1932-33 рр.

Подібна пропозиція була внесена  Україною й на 9-у сесію Ради ООН з прав людини. Але з огляду на те, що питання Голодомору розглядається на інших світових форумах, українська делегація 22 вересня ц.р., в дусі компромісу,  вирішила не наполягати на голосуванні відповідного проекту резолюції Ради.

Україна закликає керівників та провідних політиків Російської Федерації припинити  практику цинічного заперечення історичної правди  про Голодомор, спроб виправдання та обілювання злочинів сталінізму.

 Поділитися