MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З в’язниці вийти за один мільйон

02.10.2008   

Торік з місць ув’язнення вийшли 130 осіб під грошову заставу. За їх звільнення була сплачена рекордна сума — 4 мільйони гривень.
Про це пише газета "Дело" , посилаючись на статистику Державної судової адміністрації. Відповідно до документа, рекордним став 2007 рік.
З 2005 року загальна сума заставних виплат щорічно збільшується приблизно на один мільйон.
Цього року тенденція може зберегтися. У тому числі завдяки російському бізнесменові Володимиру Ткачу. У квітні цього року після тривалого перебування в українському СІЗО він був випущений на волю під заставу в один мільйон гривень.
Свій внесок у статистику судової адміністрації вніс і директор департаменту Державної податкової адміністрації (ДПА) по контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Ігор Гончар. У серпні він був затриманий за підозрою в одержанні хабара, а пізніше відпущений на волю під заставу в 70 тисяч гривень.
Як у вівторок повідомив виданню керівник прес-служби прокуратури Юрій Бойченко, зараз ведеться досудове слідство, проводяться експертизи.
Цей рік став багатим на звільнення під заставу людей з відомими іменами. Як, наприклад, ізраїльського хірурга Міхаеля Зіса, якого підозрюють у незаконній трансплантації, або президента Чорноморського морського пароплавства Євгена Кожевіна.

Цитуємо аналіз ситуації з Доповіді правозахисних організацій за 2006 рік.  Нажаль, все залишається актуальним.

«Не видно зрушень у підходах до використання альтернативних триманню під вартою запобіжних заходів, зокрема, застави. Залишається залежність суми застави від можливої суми матеріальних претензій потерпілого, що додатково стримує використання цього запобіжного заходу. Крім того, законодавство не містить чітких норм про процедуру вирішення питання про заставу.

Відсутність чітких процедур застосування застави особливо ускладнює прийняття застави в негрошовій формі. Суди як і раніше неохоче приймають застави в негрошовій формі. Цьому сприяє і вказівка Пленуму ВС України в постанові № 6 від 26.03.1999 року (п. 5): «Майно повинно мати такі характеристики, таку якість і такий правовий статус, щоб виконання судового рішення про позбавлення права власності на нього підозрюваного, обвинуваченого, підсудного чи заставника не було поєднане з будь-якими труднощами».

 Поділитися