MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Що відбувається в установах Державної кримінально-виконавчої служби?Права людини в Україні - 2008. 21. Права в’язнівПрава людини в Україні - 2007. 22. Права ув’язненихДовідка про усунення недоліків у роботі Державного департаменту України з питань виконання покарань, викладених в акті за результатами проведеної міжвідомчою урядовою комісією перевірки 17 – 28 вересня 2007 рокуВідкритий лист громадської правозахисної організації «Донецький Меморіал» до Державного департаменту з питань виконання покараньБудяк року – 2007Президент, парламент, мер Києва, Уповноважений ВРУ з прав людини... Хто ж отримає антипремію «Будяк року»?Права людини в Україні - 2006. XXIII. ДОТРИМАННЯ ПРАВ УВ’ЯЗНЕНИХ В УКРАЇНІПрава людини в Україні - 2006. II. Право на захист від катувань та жорстокого поводженняГРОМАДСЬКА ОЦІНКА ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ. Загальний оглядЖорстоке побиття засуджених в Ізяславській колонії №31 (попередній аналіз)26 червня – міжнародний день захисту жертв катуваньАНАЛІЗ ВІДПОВІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА, ЯКЕ РЕГЛАМЕНТУЄ ПОРЯДОК ТА УМОВИ ТРИМАННЯ ОСІБ, ЩОДО ЯКИХ ОБРАНИЙ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД У ВИДІ ТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ В СІЗО СТАНДАРТАМ Й РЕКОМЕНДАЦІЯМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОМІТЕТУ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ КАТУВАННЯМ ТА ЖОРСТОКОМУ ПОВОДЖЕННЮ«Права людини у Харківській області – 2005», частина 2

Голова Департаменту з питань виконання покарань порушив закон

03.10.2008    джерело: www.ukrprison.org.ua

Рішення суду про визнання дій голови Департаменту з питань виконання покарань Кощинця В.В. по несвоєчасному наданню інформації протиправними стало чинним.
Голова правозахисної організації „Донецький Меморіал” Олександр Букалов наприкінці 2007 року звернувся до голови Департаменту з питань виконання покарань Кощинця В.В. із запитом, в якому просив надати інформацію про методику розрахунку показників смертності в установах виконання покарань. Справа в тому, що за розрахунками громадської організації, які базувалися на даних самого департаменту, смертність в установах відомства майже не знижується, але керівництво відомства офіційно наводило дані про помітне зменшення цього важливого показника. Відомості головою відомства не були надані, керівник громадської організації змушений був писати до Генпрокуратури, щоб отримати потрібну інформацію. Врешті решт він звернувся до суду.

Донецький окружний адміністративний суд ухвалив 10 червня 2008 року рішення за адміністративним позовом Букалова Олександра про визнання протиправними дій голови департаменту Кощинця В. В. щодо несвоєчасного надання інформації за запитом. Дії голови відомства були судом визнані протиправними. Натомість рішення ще не ставало чинним, бо його можна було оскаржити в Апеляційному адміністративному суді, що п. Кощинець і зробив.

Донецький Апеляційний адміністративний суд в Апеляційній скарзі виявив недоліки і запропонував п. Кощинцю їх виправити до встановленого терміну – 22 вересня шляхом надання документів про сплату судового збору. Оскільки станом на 25 вересня зазначені недоліки не були виправлені, Апеляційний суд виніс ухвалу про те, що скаргу голови департаменту на постанову Донецького окружного адміністративного суду 10 червня треба повернути особі, яка її подала.
Таким чином рішення від 10 червня стає чинним, а дії голови відомства Кощинця В.В. визнаються протиправними. Таким чином байдужість чильника відомства до запиту громадської організації щодо надання методики розрахунку показників смертності в кримінально-виконавчій системі та порушення закону цього разу не залишалась безкарними.

9 жовтня цей же адміністративний суд розгляне ще один аналогічний позов керівника „Донецького Меморіалу” до п. Кощинця – вже за відмову надати інформацію щодо процедури переведення засуджених з Ізяславської колонії № 31 (Хмельницька область) після подій у січні 2007 року.

Повний текст судових рішень та позову наведений у розділі „Рішення українських судів” Тюремного порталу ( www.ukrprison.org.ua )

 Поділитися