MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄС відзначає всесвітній День проти смертної кари

11.10.2008    джерело: human-rights.unian.net
Європейський Союз відзначає всесвітній День проти смертної кари

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, цей день в світі відзначається вже вшосте, а в ЄС - вдруге.

У заяві Президентства ЄС, текст якої передано УНІАН, зазначається, що ЄС щиро вітає скасування смертної кари в Албанії, Аргентині, островах Кука та Узбекистані. Крім того, Президентство зазначає, що взяло до уваги рішення Казахстану та Киргизії скасувати смертну кару за звичайні злочини і закликало владу цих країн скасувати смертну кару за всі злочини.

“ЄС підтверджує своє абсолютне несприйняття смертної кари. ЄС переконаний, що скасування смертної кари є складовою частиною поваги до прав людини та підтверджує гідність людини”, - зазначається у заяві Президентства.

У свою чергу Президент Європарламенту Ханс-Герт ПЬОТТЕРІНГ зазначив, що в День проти смертної кари нагадує, що захист прав людини є необхідністю судової системи, що базується на повазі прав людини та людської гідності.

“Смертна кара суперечить цінностям, на яких заснований Європейський Союз. Таким чином, тільки ті країни, де немає смертної кари, чи де вона скасована, можуть стати його членами”, - наголосив Президент Європарламенту.

10.10.2008

 Поділитися