MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічка

29.10.2008    джерело: www.ukrinform.ua

 В Україні стартував заключний етап Міжнародної акції "Незгасима свічка". Урочисті заходи розпочалися у селі Іванків Бориспільського району на Київщині з проведення молебню та запалення від факела Незгасимої Свічі, що передавався як естафета 32 країнами світу, символічної Свічі на спомин Голодомору. .

До України свічу-факел привезла делегація на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом України в Грузії Миколою Списом. Міжнародна естафета в Грузії розпочалася з Тбілісі, звідки вогонь факела Незгасимої свічі був переданий у Батумі, Поті та інші грузинські міста, де в рамках проведення акції проходили богослужіння, виставки, конференції, вечори пам’яті жертв Голодомору, розповів під час церемонії запалення свічки М.Спис. За словами посла, "мета, яку ставили ініціатори та організатори "Незгасимої свічки", досягається в тому, що акція стала дуже важливою віхою у справі усвідомлення міжнародним співтовариством цього жахливого злочину".
На думку М. Списа, потенціал усвідомлення злочинів Голодомору дасть змогу запобігти можливим посяганням у майбутньому на головні цінності людини - життя, права та свободу.
"Ми сподіваємося, що, як і Голокост, геноцид українського народу - Голодомор 1932-1933 років - буде визнаний у всьому світі. Це є наша генетична пам’ять. Ми повинні пам’ятати про страшну трагедію української нації і сподіваємося, що з нами розділятимуть цю історичну пам’ять усі народи світу", - зазначив під час заходу начальник управління з питань закордонного українства МЗС України Василь Боєчко.
Міжнародна естафета "Незгасима свічка" проходить під гаслом "Україна пам’ятає – світ визнає" протягом 2008 року під егідою Світового Конгресу Українців та за підтримки МЗС України, Секретаріату Президента та Української всесвітньої координаційної ради. Символічна свіча-факел подорожувала країнами світу. Впродовж жовтня-листопада вона разом із Свічею на спомин Голодомору побуває у 25 областях України. Виготовлена з ініціативи Всеукраїнської організації "Братство Бджолярів України" свіча є унікальним скульптурним твором. Вона відлита з натурального воску, наданого всіма регіонами нашої держави. У її верхній частині розміщено 33 бавовняні гноти. Зовні на бічну поверхню свічі намотано у вигляді кільця кілька витків колючого дроту.
Акція завершиться 22 листопада в Києві – на відкритті Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього Свічу буде передано до музею Голодомору, який відкриють у рамках Меморіалу біля стін Києво-Печерської Лаври.

 Поділитися