MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Резолюція Європейського Парламенту щодо відзначення Голодомору - штучного голоду в Україні 1932 - 1933 роківЄвропарламент визнав Голодомор злочином проти людяностіДо кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’ятіУкраїна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії ГолодоморуСША визнали Голодомор голодним геноцидомВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської ФедераціїУкраїна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомориЗажжём свечи вместеОбращение в Министерство иностранных дел Российской Федерации по поводу Голодомора 1932-1933 гг.До и послеЧи стане Голодомор урівень із Голокостом?ЮНЕСКО визнала Голодомор в Україні трагедієюЮНЕСКО не визнає Голодомор в Україні геноцидом через Росію

В Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічка

29.10.2008    джерело: www.ukrinform.ua

 В Україні стартував заключний етап Міжнародної акції "Незгасима свічка". Урочисті заходи розпочалися у селі Іванків Бориспільського району на Київщині з проведення молебню та запалення від факела Незгасимої Свічі, що передавався як естафета 32 країнами світу, символічної Свічі на спомин Голодомору. .

До України свічу-факел привезла делегація на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом України в Грузії Миколою Списом. Міжнародна естафета в Грузії розпочалася з Тбілісі, звідки вогонь факела Незгасимої свічі був переданий у Батумі, Поті та інші грузинські міста, де в рамках проведення акції проходили богослужіння, виставки, конференції, вечори пам’яті жертв Голодомору, розповів під час церемонії запалення свічки М.Спис. За словами посла, "мета, яку ставили ініціатори та організатори "Незгасимої свічки", досягається в тому, що акція стала дуже важливою віхою у справі усвідомлення міжнародним співтовариством цього жахливого злочину".
На думку М. Списа, потенціал усвідомлення злочинів Голодомору дасть змогу запобігти можливим посяганням у майбутньому на головні цінності людини - життя, права та свободу.
"Ми сподіваємося, що, як і Голокост, геноцид українського народу - Голодомор 1932-1933 років - буде визнаний у всьому світі. Це є наша генетична пам’ять. Ми повинні пам’ятати про страшну трагедію української нації і сподіваємося, що з нами розділятимуть цю історичну пам’ять усі народи світу", - зазначив під час заходу начальник управління з питань закордонного українства МЗС України Василь Боєчко.
Міжнародна естафета "Незгасима свічка" проходить під гаслом "Україна пам’ятає – світ визнає" протягом 2008 року під егідою Світового Конгресу Українців та за підтримки МЗС України, Секретаріату Президента та Української всесвітньої координаційної ради. Символічна свіча-факел подорожувала країнами світу. Впродовж жовтня-листопада вона разом із Свічею на спомин Голодомору побуває у 25 областях України. Виготовлена з ініціативи Всеукраїнської організації "Братство Бджолярів України" свіча є унікальним скульптурним твором. Вона відлита з натурального воску, наданого всіма регіонами нашої держави. У її верхній частині розміщено 33 бавовняні гноти. Зовні на бічну поверхню свічі намотано у вигляді кільця кілька витків колючого дроту.
Акція завершиться 22 листопада в Києві – на відкритті Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього Свічу буде передано до музею Голодомору, який відкриють у рамках Меморіалу біля стін Києво-Печерської Лаври.

 Поділитися