MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Олеся Стасюк: Голодомор разрушил украинскую культуру и сознаниеМетоды осуществления Голодомора в УкраинеВ Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічкаРезолюція Європейського Парламенту щодо відзначення Голодомору - штучного голоду в Україні 1932 - 1933 роківЄвропарламент визнав Голодомор злочином проти людяностіДо кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’ятіУкраїна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії ГолодоморуСША визнали Голодомор голодним геноцидомВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської ФедераціїУкраїна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомориЗажжём свечи вместеОбращение в Министерство иностранных дел Российской Федерации по поводу Голодомора 1932-1933 гг.До и после

У Голодомор 1932-1933 років Україна втратила 3,2 мільйонів осіб

12.11.2008    джерело: www.unian.net
За п’ять місяців 1933 року (з березня по липень) в Україні загинуло стільки ж людей, скільки померло за п’ять попередніх років

Демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 3,2 млн. осіб.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на прес-конференції у вівторок співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Омелян РУДНИЦЬКИЙ.

“Ми змогли вийти на рівень визначення структури втрат, до нас цього не було зроблено. Одночасно було враховано регіональні втрати і етнічний аспект”, - сказав він.

За даними, які навів О.РУДНИЦЬКИЙ, за роки Голодомору в містах загинуло 940 тис. працездатного населення (віком від 15 до 60), 262 тис. людей похилого віку і 800 тис. дітей.

Серед сільського населення загинуло 660 тис. людей працездатного віку, 242 тис. осіб похилого віку і 594 тис. дітей.

О РУДНИЦЬКИЙ також повідомив, що за п’ять місяців 1933 року (з березня по липень) в Україні загинуло стільки ж людей, скільки померло за п’ять попередніх років.

Науковець зазначив, що найбільше українців загинуло у Київській (майже 15% населення), Харківській областях, Молдовській Автономній Республіці, що входила до складу України, а також у Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях. Найменше українців загинуло у Донецькій області.

Працівник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила СЛЮСАР, у свою чергу, зазначила, що Голодомор значною мірою зруйнував українське село, яке зберігало традиції української родини.

“Високий шлюбний потенціал українського села був зруйнований і вже ніколи не був відновлений. Це означає, що був зруйнований потенціал дітонародження, що в майбутньому призвело до зменшення кількості населення”, - сказала Л.СЛЮСАР.

 Поділитися