MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Медвєдєв назвав Голодомор ’’так званим’’

14.11.2008    джерело: www.bbc.co.uk
Російський президент відмовився брати участь у відзначаннях річниці Голодомору бо за його словами треба виправити небезпечний перекіс, який намітився у висвітленні цього питання Києвом.

Російський президент Дмітрій Медвєдєв направив листа Віктору Ющенку, в якому назвав український Голодомор 1932-33 "так званим" і сказав, що ця тема зроблена центральною у зовнішній політиці України поруч зі спробами українського уряду отримати місце в "підготовчому", як було сказано, класі НАТО.

Російський керівник каже, що тема Голодомору використовується у короткотермінових політичних цілях.

Він вважає, що ухвалення Верховною Радою 2006 року закону, який визначив Голодомор як геноцид українського народу, є нав’язуванням тлумачення подій, не дочекавшись всебічного вивчення цієї проблеми.

Пан Медвєдєв вважає, що такі дії спрямовані на роз’єднання народів колишнього СРСР, бо за його словами у голоді 30-х років загинули також росіяни, білоруси, казахи.

Пан Медвєдєв також відмовився брати участь у відзначаннях річниці Голодомору бо за його словами треба виправити небезпечний перекіс, який намітився у висвітленні цього питання Києвом.

Пан Медвєдєв запропонував створити експертну комісію, до якої б увійшли представники Росії, Білорусі та Казахстану і інших зацікавлених, які він висловився, держав СНД.

Послання Дмітрія Медвєдєва стало черговою у низці критичних заяв від російської сторони на адресу Києва, тональність яких часом межує з агресивною.

Десятки країн світу визнали Голодомор в Україні ґеноцидом, а ООН та Європарламент визнали штучний голод в Україні злочином проти людства.

Тимчасом, 18 листопада, Президент України Віктор Ющенко візьме участь у презентації Національної книги пам’яті.

Після завершення презентації в Українському домі відбудеться відкриття документально-художньої виставки «Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу».

 Поділитися