MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

УПЦ (МП) визнала Голодомор геноцидомУ Голодомор 1932-1933 років Україна втратила 3,2 мільйонів осібОлеся Стасюк: Голодомор разрушил украинскую культуру и сознаниеМетоды осуществления Голодомора в УкраинеВ Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічкаРезолюція Європейського Парламенту щодо відзначення Голодомору - штучного голоду в Україні 1932 - 1933 роківЄвропарламент визнав Голодомор злочином проти людяностіДо кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’ятіУкраїна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії ГолодоморуСША визнали Голодомор голодним геноцидомВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської ФедераціїУкраїна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомориЗажжём свечи вместе

Медвєдєв назвав Голодомор ’’так званим’’

14.11.2008    джерело: www.bbc.co.uk
Російський президент відмовився брати участь у відзначаннях річниці Голодомору бо за його словами треба виправити небезпечний перекіс, який намітився у висвітленні цього питання Києвом.

Російський президент Дмітрій Медвєдєв направив листа Віктору Ющенку, в якому назвав український Голодомор 1932-33 "так званим" і сказав, що ця тема зроблена центральною у зовнішній політиці України поруч зі спробами українського уряду отримати місце в "підготовчому", як було сказано, класі НАТО.

Російський керівник каже, що тема Голодомору використовується у короткотермінових політичних цілях.

Він вважає, що ухвалення Верховною Радою 2006 року закону, який визначив Голодомор як геноцид українського народу, є нав’язуванням тлумачення подій, не дочекавшись всебічного вивчення цієї проблеми.

Пан Медвєдєв вважає, що такі дії спрямовані на роз’єднання народів колишнього СРСР, бо за його словами у голоді 30-х років загинули також росіяни, білоруси, казахи.

Пан Медвєдєв також відмовився брати участь у відзначаннях річниці Голодомору бо за його словами треба виправити небезпечний перекіс, який намітився у висвітленні цього питання Києвом.

Пан Медвєдєв запропонував створити експертну комісію, до якої б увійшли представники Росії, Білорусі та Казахстану і інших зацікавлених, які він висловився, держав СНД.

Послання Дмітрія Медвєдєва стало черговою у низці критичних заяв від російської сторони на адресу Києва, тональність яких часом межує з агресивною.

Десятки країн світу визнали Голодомор в Україні ґеноцидом, а ООН та Європарламент визнали штучний голод в Україні злочином проти людства.

Тимчасом, 18 листопада, Президент України Віктор Ющенко візьме участь у презентації Національної книги пам’яті.

Після завершення презентації в Українському домі відбудеться відкриття документально-художньої виставки «Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу».

 Поділитися