MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Суд по делу Анны Политковской продолжится 17 ноябряМитинг памяти ПолитковскойЖурналисты всего мира примут участие в акции памяти Политковской30 августа - день рождения Анны ПолитковскойОна останется с намиДень памяти Анны ПолитковскойВспоминать запрещеноУ Росії зірваний міжнародний форум пам’яті Анни ПолітковськоїВшануй пам’ять загиблої журналістки хвилиною мовчанняГанна Політковська номінована на премію Сахарова за 2007 рікОрганизатора митинга в память Анны Политковской будут судить из-за большого количества участников акцииКолеги Анни Політковської не згодні з версією Генерального прокурора РосіїГенеральный прокурор РФ сообщил о продвижении в расследовании дела об убийстве журналистки Анны ПолитковскойМир читает книгу ПолитковскойМіліція розігнала дубинками маніфестацію на честь ПолітковськоїСегодня девятый день со дня гибели Анны ПолитковскойОб Анне Политковской и о словах Путина по поводу её убийстваУкраїнські журналісти вшанували пам’ять Анни ПолітковськоїЗаявление Комитета по мониторингу свободы прессы в Крыму и Крымской ассоциации свободных журналистовПамяти Анны Политковской

Справа Політковської - судять, але кого…

17.11.2008    джерело: www2.dw-world.de

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” піддала криці початок судового процесу в справі Ганни Політковської. На думку правозахисників, розслідування обставин убивства журналістки не можна вважати завершеним.

У заяві “Репортерів без кордонів” йдеться про те, що розслідування загибелі Ганни  Політковської не завершене належним чином. Ані замовники, ані той, хто безпосередньо, стріляв у журналістку не постали перед судом, констатують правозахисники. Під час другого слухання, що почалося в понеділок у московському окружному суді, на лаві підсудних опинилися 4 особи, серед яких офіцер ФСБ та колишній міліціонер. Останнього визнано організатором злочину. Водночас двоє мешканців Чечні проходять у справі як спільники, зауважується в заяві.

Керівництво міжнародної організації “Репортери без кордонів” схвально висловилося про рішення судді Московського окружного воєнного суду проводити процес у відкритому режимі. Застереження проти цього висловив, однак, один з підсудних. Він аргументував свою позицію тим, що в справі використовуються секретні документи. Втім, його протест відхилили. Із справи, яка розглядається в Московському окружному воєнному суді, в окреме провадження виділено справу підозрюваного в безпосередньому виконанні злочину Рустама Махмудова.

Члени родини Ганни Політковської, які вважають проведення розслідування незадовільним, вирішили позиватися на російську державу до Страсбурзького суду з прав людини за порушення статті “позбавлення життя” з Конвенції з прав людини. Про це повідомив син журналістки Ілля Політковський.

Тетяна Карпенко

 Поділитися