MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Відкритий лист до Президента РФМедвєдєв назвав Голодомор ’’так званим’’УПЦ (МП) визнала Голодомор геноцидомУ Голодомор 1932-1933 років Україна втратила 3,2 мільйонів осібОлеся Стасюк: Голодомор разрушил украинскую культуру и сознаниеМетоды осуществления Голодомора в УкраинеВ Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічкаРезолюція Європейського Парламенту щодо відзначення Голодомору - штучного голоду в Україні 1932 - 1933 роківЄвропарламент визнав Голодомор злочином проти людяностіДо кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’ятіУкраїна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії ГолодоморуСША визнали Голодомор голодним геноцидомВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноцидуСпільна заява про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в УкраїніПанахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської Федерації

У Києві запалає ’’Незгасима свічка’’

22.11.2008    джерело: www.bbc.co.uk
21 листопада до Києва прибула Міжнародна естафета "Незгасима свічка" присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр.

21 листопада  до Києва прибула Міжнародна естафета "Незгасима свічка" присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр.

Міжнародна акція під егідою світового конгресу українців розпочалася 1 квітня ц. р. в Австралії і протягом року пройшла у 33 країнах світу, в тому числі у 6 країнах колишнього СРСР - Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії, Вірменії та Грузії.

В Україні акція "Незгасима свічка" стартувала 26 жовтня. Після проведення заходів в усіх обласних центрах акція завершується у столиці на відкритті Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років.

В Україні готується найбільш масштабне за часів незалежності вшанування пам’яті жертв Голодомору з паралельними акціями у низці країн світу, і зокрема у Лондоні.

У Британії поширено заяву прем’єр-міністра Гордона Брауна з нагоди вшанування 75-тої річниці Голодомору, в якій прем’єр-міністр Гордон Браун висловлює сподівання, що меморіальні заходи по всьому світі будуть гідною даниною тим, хто потерпав від жахіть 1932-33 років.

Тимчасом президент Ющенко назвав відмову президента Росії Дмитра Медведєва взяти участь в заходах з нагоди 75-ї річниці Голодомору "паплюженням пам’яті мільйонів загиблих".

Для участі в скорботних церемоніях в Україні очікують представників близько 40 країн, в тому числі і президенти з держав Балтії, Польщі, Грузії, а також чільних представників міжнародних організацій.

Але президент Росії Дмітрій Медвєдєв відмовився від запрошення брати участь у заходах.

Москва активно протидіє намаганням України домогтися міжнародного визнання Голодомору геноцидом українського народу, пояснюючи свою позицією тим, що окрім мільйонів українців від дій комуністичної влади гинули люди також в інших регіонах тодішнього Радянського Союзу.

Сама Росія на державному рівні не вшановує жертв сталінського режиму.

 Поділитися