MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Мусульмани виграли суд у Сімферопольської міськради за Соборну мечеть«Афганцы» Крыма требуют от властей разрешить построить мечеть в СимферополеМеджліс вимагає порушити кримінальну справу щодо депутатів СімферополяСімферопольська міськрада провокує кримських татар?Кримські татари заявляють про ксенофобські настрої серед силовиків АРКЗаява прес-служби Федерації єврейських общин України.На мусульманському цвинтарі невідомі зруйнували практично все надгробне каміння.Кримські татари попередили Раду Європи про загрозу конфлікту в КримуПрокуратурою внесено протест на рішення міськради про землю під мечетьЗвернення Громадського руху “За толерантний Крим”Мусульмани Криму розпочинають акції протесту, вимагаючи дозволу на спорудження Соборної мечеті у СімферополіКримські татари: і через 65 років депортація триває?Створено Світовий конгрес кримських татар14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІУ Криму правоохоронці переслідують чільного активіста МеджлісуКримська влада переступила через слово Президента?Духовное управление мусульман Крыма объявило заказным решение ВСУ по Соборной мечети в СимферополеМусульмани Криму виграли у міськради судову справу щодо землі під мечетьПрава людини в Україні - 2004. VII. ПРАВО НА СВОБОДУ СОВІСТІ, РЕЛІГІЇ ТА ВІРОСПОВІДАННЯ

Кримські татари обнесли парканом землю під мечеть у Сімферополі

24.11.2008    джерело: human-rights.unian.net
У Сімферополі стартував третій етап акції кримських татар, які вимагають від Сімферопольської міської ради виділити ділянку по вулиці Ялтинська, 22 для будівництва Соборної мечеті (Джума-Джамі).

У Сімферополі стартував третій етап акції кримських татар, які вимагають від Сімферопольської міської ради виділити ділянку площею 2,7 гектарів по вулиці Ялтинська, 22 для будівництва Соборної мечеті (Джума-Джамі).

Представники кримськотатарського меджлісу і мусульманських общин вчора почали викладати з ракушняка паркан по периметру ділянки, яку вони вимагають під мечеть.

Символічний паркан, заввишки близько метра, встановлюють з каміння, яке було зібрано в ході другого етапу акції «Від кожного кримчанина – по одному будівельному каменю». Розчин не використовується.

В неділю в акції взяли участь кілька сотень кримських татар (до 230-250 осіб).

«Межі цієї ділянки вже внесені до земельного кадастру, але нам не дають дозволу. Тому ми визначили (межі – УНІАН) парканом з того каміння, яке ми зібрали», - повідомив журналістам перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

За його словами, потім мусульмани планують приступити «до інших робіт», які наблизять будівництво Соборної мечеті.

Як повідомляв УНІАН, в липні 2004 року Сімферопольська міськрада погодила з Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК) місцерозташування земельної ділянки площею 2,7 га на об’їзній трасі по вул. Ялтинській, 22 для будівництва мечеті і видала дозвіл на розробку техдокументації з відведення даної землі в оренду. Проте у зв’язку з тим, що в березні 2006 року набув чинності новий Лісовий кодекс, виникла необхідність в повторному узгодженні даного питання Сімферопольською міськрадою, а також Радою міністрів і Верховною Радою АРК.

10 січня 2008 року на сесії міськради було ухвалено рішення виділити під мечеть ділянку площею 2,7 гектарів по вулиці Луговій, 6 замість ділянки по вулиці Ялтинській, 22, як планувалося раніше. ДУМК висловило обурення таким рішенням і звернулося до суду.

У лютому 2008 року на вулиці Ялтинській мусульмани почали акцію зі збору каміння. У Сімферопольській міськраді заявили, що ця акція є несанкціонованою і, по суті, відбувається самозахоплення землі. На сесії в лютому міськрада ухвалила рішення визнати за лісопаркову зону ділянку землі по вул. Ялтинська, 22 і прилеглу до неї територію.

Господарський суд Криму підтримав вимогу ДУМК і зобов’язав мерію укласти з управлінням мусульман договір оренди земельної ділянки по вул. Ялтинській. Сімферопольська міськрада оскаржила це рішення в Севастопольському апеляційному суді, проте суд залишив у силі рішення Госпсуду АРК. Потім міськрада оскаржила рішення у Вищому господарському суді України. За даними Меджлісу, Вищий госпсуд повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Меджліс повідомив, що у другому етапі акції - «Від кожного мусульманина – по одному будівельному каменю» - взяли участь понад 173 тисяч осіб. Кожен підписом закріпив зроблений внесок у майбутнє будівництво мечеті. Зараз на ділянці по вул. Ялтинська, 22 лежать понад 137 тисяч каменів. Частина пожертв, внесених для придбання ще понад 40 тисяч каменів, знаходиться на спеціальному рахунку ДУМК.

 Поділитися