MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суддів ловлять за хабарі

04.12.2008   
Інформація від Генеральної прокуратури України щодо кримінальних справ стосовно суддів і посадовців за обвинуваченням у хабарництві

Генеральною прокуратурою України за матеріалами Служби безпеки порушено кримінальну справу стосовно голови Львівського апеляційного адміністративного суду за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Як встановлено правоохоронцями, вказаний суддя у жовтні минулого року нібито одержав від громадянина хабар у сумі 100 тисяч доларів США за винесення незаконного рішення.

У ході проведення обшуку за місцем проживання та в службовому кабінеті знайдено та вилучено великі суми готівкових коштів у національній та іноземній валюті.

На даний час слідчим шляхом перевіряється можлива причетність судді до інших фактів незаконної діяльності.

Раніше повідомлялося також про те, що Прокуратурою Сумської області закінчено розслідування і направлено до суду кримінальну справу стосовно міськрайонного судді С., порушену за ч. 2 ст. 375 і ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України. Слідством встановлено, що у грудні 2003 року він виніс рішення, яким заборонив примусове стягнення з одного із підприємств області 99 мільйонів гривень податкових та митних платежів, що підлягали сплаті відповідно до рішення господарського суду м. Києва (яке, до речі, набрало законної сили).

Вчора повідомлялося, що Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України закінчено провадження наступних кримінальних справ:
  – за обвинуваченням голови одного із місцевих судів Дніпропетровської області за ч.3 ст. 368 КК України у вимаганні та одержанні у липні цього року хабара у сумі 50 тисяч доларів США за зміну підсудному запобіжного заходу з тримання під вартою у слідчому ізоляторі на підписку про невиїзд;
  – за обвинуваченням начальників відділів земельних ресурсів та містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і розвитку інфраструктури однієї з місцевих державних адміністрацій та голови селищної ради Одеської області за ч.3 ст.368 КК України у вимаганні та одержанні через посередника у вересні-жовтні 2007 року хабара у розмірі 450 тисяч доларів США за вирішення питання про надання в оренду земельної ділянки розміром 3 гектари.
Ці кримінальні справи були направлені до Верховного Суду України для визначення підсудності.

Прес-служба Генеральної прокуратури України 

 Поділитися