MENU

Подібні статті

Хто виступає проти впровадження інституту Уповноваженого ВРУ з прав дитини?Європа закликає Україну створити держустанову, яка захищатиме права дітейПрава в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу (матеріали вебінару ХПГ 18.06.2021)Україна потребує нових законів щодо сурогатного материнства – Людмила Денісова (ВІДЕО)1 вбитий та 15 поранених цивільних на Донбасі у березні, – Моніторингова Місія ООНШлях в один кінецьЄвген Захаров: Катування – це практика «руского міра», що тягне нас назадПро цензуру (з приводу перевірки на відповідність Конституції України окремих положень законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення і радіомовлення»)Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту ХПГ у другій половині 2018 рокуКрим останнім часом (20.06.–05.07.2018)Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.В країні відсутня процедура виправлення судових помилокКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічних справ ХПГ в першій половині 2016 р.XIX. Права в’язнівXVI. Права дитиниXIV. Дотримання права на здоров’я представників вразливих групУ омбудсмена вимагають вивезти ув’язнених з прикордонної зони АТОСтратегія розвитку органів внутрішніх справ

Правозахисники за створення посади уповноваженого з прав дитини

12.12.2008 | www2.dw-world.de

Нагадаємо, що раніше в комітеті з питань сім’ї рекомендували відхилити відповідний законопроект, оскільки конституція передбачає тільки інститут уповноваженого парламенту з прав людини.

Як розповів співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров «Німецькій хвилі», «у багатьох країнах є кілька персональних інституцій із захисту прав люди, в тому числі, спеціалізовані омбудсмени - з прав дитини, прав військовослужбовців, прав меншин, свободи інформації і захисту персональних даних». На думку правозахисника, якщо всерйоз говорити про європейський вибір України, то вона також повинна мати ці інституції. Вихід, упевнений Захаров, - створення спеціальних підрозділів у секретаріаті чинного уповноваженого з прав людини, внесення змін до Закону про омбудсмена. Ще 2002 року Комітет ООН з прав дитини рекомендував Україні запровадити в державну структуру інститут омбудсмена з прав дитини або спеціальну секцію з прав дітей, який би реагував на скарги і звернення дітей.

Ольга Веснянка

 Поділитися