MENU

Подібні статті

Автор терміну «геноцид» вважав Голодомор в Україні саме геноцидомУ Києві запалає ’’Незгасима свічка’’Відкритий лист до Президента РФМедвєдєв назвав Голодомор ’’так званим’’УПЦ (МП) визнала Голодомор геноцидомУ Голодомор 1932-1933 років Україна втратила 3,2 мільйонів осібОлеся Стасюк: Голодомор разрушил украинскую культуру и сознаниеМетоды осуществления Голодомора в УкраинеВ Україні розпочався заключний етап Міжнародної акції Незгасима свічкаРезолюція Європейського Парламенту щодо відзначення Голодомору - штучного голоду в Україні 1932 - 1933 роківЄвропарламент визнав Голодомор злочином проти людяностіДо кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’ятіУкраїна закликає Росію припинити дискредитацію трагедії ГолодоморуСША визнали Голодомор голодним геноцидомВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про ГолодоморУ Канаді Голодомор визнали геноцидомЛатвійський сейм підтримав пропозицію визнати Голодомор свідомим геноцидом відносно українського народуНе (тільки) наша справаМексика визнала Голодомор актом геноциду

Росія заблокувала прийняття резолюції ООН стосовно Голодомору

Росії вдалося заблокувати спроби України добитися розгляду і прийняття Генеральною асамблеєю ООН резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Як передає РІА «Новости», про це заявив постійний представник РФ в ООН Віталій ЧУРКІН на прес-конференції 18 грудня.

"Я можу сказати: ця кампанія закінчилася, і закінчилася нічим. Ми змогли заблокувати їх зусилля внести це питання до порядку денного попередньої 62-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, ми заблокували ті ж спроби на 63-й сесії. Вони усвідомили, що їм не вистачає голосів по будь-якій резолюції з цього питання", - сказав В.ЧУРКІН.

Він також додав, що, зневірившись добитися прийняття резолюції Генеральної асамблеї, делегація України вирішила тільки розповсюдити декларацію з цього питання, проте і її погодилося підписати менша членів частина членів ООН.

"За моїми останніми даними, там усього 32 підписи, включаючи Україну (із 192 членів ООН)", - сказав російський постпред, зазначивши, що ця декларація може бути поширена найближчим часом.

"У нас було важке дипломатичне протистояння з українськими сусідами, хоча мені дуже неприємно говорити про протистояння стосовно України. Ми сприймали голод у СРСР в 1930-х роках як спільну трагедію багатьох народів, які жили в Радянському Союзі... Але український уряд оголосив його (голод 1930-х років) геноцидом українського народу і політизує це питання. Ми сприймаємо це як спробу внести недовіру і ворожість до наших відносин, посварити народи України і Росії", - підкреслив В.ЧУРКІН.

Він повідомив, що російські дипломати провели серйозну роботу з колегами з інших країн, роз’яснивши всі історичні подробиці, і це дало результати: позиція Росії була підтримана переважною більшістю країн.

"Ми запобігли виникненню подразника для відносин Росії і України на довгострокову перспективу. І сподіваюся, що це допоможе матеріалізувати недавні заяви Києва про зацікавленість розвивати відносини (з Москвою)", - додав російський постпред в ООН.

Обговорення цього питання, на думку В.ЧУРКІНА, спростувало твердження ряду американських політиків про ізоляцію Росії, які з’явилися після подій на Кавказі у серпні цього року.

"Це було перевіркою. Це цікава ілюстрація тієї самої так званої "ізоляції", коли рахунок 160:30 в нашу користь чи близько того", - сказав представник РФ.

Як відомо, Росія вважає голод у Радянському Союзі в 1930-і роки спільною трагедією в історії народів СРСР, оскільки голод охопив тоді не тільки Україну, а й інші райони СРСР, зокрема, південь Білорусі, Поволжя, Центрально-Чорноземну область, козачі області Дону і Кубані, Північний Кавказ, де голод розпочався ще в 1931 році, а також Північний Казахстан, Південний Урал і Західний Сибір.

Проте у позиції Росії ігнорується той факт, що в Україні, на відміну від більшості згаданих регіонів СРСР, у 1932 році було зібрано багатий урожай, який насильно вилучався у селян представниками радянської влади. У такий спосіб комуністичний режим намагався прискорити колективізацію українських селян. Ті, хто не бажав вступати в колгосп і чинив опір вилученню урожаю, зазнавали жорстоких репресій.:

 Поділитися