MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Мін’юст виступає за створення спеціального органу у сфері міграціїЮщенко заявляє, що міграційні ухвали Кабміну суперечать КонституціїНа захист рудихОтлавливают не людей, а бешеных собак,Болісні урокиУкраїна видала шукачів притулку з Шрі-ЛанкиЧи можна міліції доручати державну міграційну політику?Президент знову зупинив дію постанову про утворення Державної міграційної службиКС визнав, що Кабмін незаконно ліквідував Держдепартамент у справах громадянства та імміграціїЄврейське питання в УРСР: дискримінація в хрущовську епоху (1953–1964 рр.)Права людини в Україні в березні–листопаді 2014 р.: основні тенденціїПрава людини в Україні в березні-серпні 2014 р.: основні тенденціїВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду (оновлено)14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІПрава людини в Україні 2009–2010. XXII. Захист прав іноземців, біженців та шукачів притулкуПротидія незаконній міграції та права іноземцівПрава людини в Україні - 2008. 11. Свобода пересування та вибору місця проживанняНетолерантна діяльність та організації в Україні. Результати соціологічного дослідженняЗазначення етнічного походження правопорушників як вияв мови ворожнечіВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду

Нове відомство із міграції стане підрозділом МВС

22.12.2008    джерело: www2.dw-world.de
В’ячеслав Ліхачов з Конгресу національних громад побоюється, що передача влади в галузі міграційної політики МВС неминуче призведе до того, що вся діяльність у цій сфері зведеться до "боротьби з нелегальною міграцією"

Підпорядкування нового міграційного відомства Міністерству внутрішніх справ України є недалекоглядним. Про це сказав в інтерв’ю «Німецькій хвилі» експерт з Конгресу національних громад В’ячеслав Ліхачов, коментуючи відповідний указ президента Віктора Ющенка. Ющенко доручив уряду розглянути до кінця року питання створення окремого центрального органу виконавчої влади з питань міграції, який буде координувати МВС.

Створення такого органу – рішення необхідне, каже В’ячеслав Ліхачов. Проте, на думку експерта, ухвала Ради нацбезпеки та оборони, яку президент втілив у життя своїм указом, не ідеальна. Основна претензія - підпорядкування органу Міністерству внутрішніх справ. Ініціатори цього проекту посилалися на досвід розвинених країн, в яких сфера міграції - у веденні МВС. Але в тих державах, наполягає Ліхачов, МВС є цивільним органом, а «поліцейський», «кримінальний» напрям у ньому - лише один з департаментів. Що ж до українського МВС, то воно багато успадкувало від радянської міліції і на практиці є «кримінальною поліцією», стверджує Ліхачов:

«Передача всієї повноти влади в галузі державної міграційної політики МВС неминуче призведе до того, що вся діяльність у цій сфері, в якій назріла необхідність стратегічних змін, зведеться до "боротьби з нелегальною міграцією"».

Як вважає експерт, за "перетягуванням" різними відомствами повноважень по контролю за міграцією може стояти фінансове питання: нині за підтримки Євросоюзу виділяються значні кошти на облаштування пунктів тимчасового утримання.

Ольга Веснянка

 Поділитися