MENU

Подібні статті

Бабий Яр, или Память о том, как в народ превращалось строптивое племяRussian invaders accuse Ukraine of ‘ecocide’ for not providing occupied Crimea with water Sergei Kovalyov, Heir To Sakharov Who Always Put Principles First, Dies At 91Russia tricks residents of occupied Donbas into voting in its ‘elections’ in new aggression against Ukraine A brief description of the KHPG strategic litigations in the first half of 2021Опис справ, які розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2021 рокуLegal Opinion on the political motives of the criminal prosecution and violations of human rights in criminal proceedings of Konstantin ZhevagoВисновок щодо політичних мотивів кримінального переслідування та порушень прав людини у кримінальному провадженні Костянтина Жеваго Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 44 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2020 ‒ 14.06.2020 Russians name Stalin as the most ‘outstanding’ figure of all times Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 36 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 06.04.2020–10.04.2020 Russian invaders ‘to sue’ Ukraine for not providing occupied Crimea with water Жити чи виживати? Або про завтрашній день, подушку фінансової безпеки і «смітник» у супермаркетіA brief description of the KHPG strategic litigations in July–December 2020Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуRussia’s Show Trial must go on, however many Crimean Tatar political prisoners it killsЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 33 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 16.03.2020–20.03.2020Expert opinion (Amicus Curiae) on the application and interpretation of the case-law of the European Court of Human Rights in criminal proceeding № 52017000000000361Czech gets 3-year sentence for fighting in Donbas on side of Russian-controlled militants100 днів білоруської революції. 20 висновків

Центр Разумкова: Думка громадян України про підсумки 2008 р.

26.12.2008 | razumkov.org.ua

Відповідаючи на запитання: «Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?», лише 3,2% респондентів  відповіли, що події розвиваються у правильному напрямі. Протилежної думки дотримуються 85,4%.  Ці показники є значно гіршими, ніж наприкінці 2007 року.

Оцінки змін в Україні в різних сферах протягом 2008 р. є вкрай негативними і також значно гіршими, ніж наприкінці 2007 р. Переважно негативні зміни констатуються у всіх сферах життя. Найбільш негативно оцінюються зміни в рівні цін і тарифів, економічному становищі країни, упевненості у завтрашньому дні.

Відповідаючи на відкрите питання, Політиком 2008 року (як і в минулому році) найчастіше громадяни називали Юлію Тимошенко, хоча частка тих, хто її назвав, зменшилася майже вдвічі (з 30,7% до 17,8%). Другим за частотою згадувань, як і минулого року, був Віктор Янукович (10,6%). На третю позицію вийшов Арсеній Яценюк (9,1%). Політичним Розчаруванням року майже половина опитаних назвала Віктора Ющенка.

Подією 2008 року серед політичних подій в Україні найчастіше респонденти називали економічну кризу (16,1%). Серед політичних подій у світі — вибори у США (21,2%) та економічну кризу (20,2%), на третьому місці — війна між Росією і Грузією (10,4%).

Рівень підтримки В. Ющенка є надзвичайно низьким (не підтримують його дії 76,4%), приблизно такою ж вона була і в жовтні. Рівень підтримки діяльності Ю. Тимошенко знизився порівняно із жовтнем. Це ж само стосується і рівня підтримки В. Януковича. Натомість порівняно із жовтнем знизилася частка тих, хто не підтримує дії А. Яценюка і В. Литвина.

Не зважаючи на складну внутрішню ситуацію в країні більшість громадян (57%), в разі можливості вибору країни проживання залишилися би в Україні, 18% обрали б ЄС і тільки 16% — Росію.

Відносна більшість українських громадян (45%) вважають, що Україні потрібно вступати до ЄС; кожний третій (35%) не підтримують сьогодні таке рішення, а кожний п’ятий (20%) все ще не визначився. За вступ до НАТО в найближчий період виступають 18% респондентів, ще 17% не готові визначити свою позицію, 56% респондентів не підтримують сьогодні такий крок.

Відносини України з Росією більшість опитаних (58%) охарактеризували як нестабільні. При цьому оцінка їх майбутнього не є песимістичною. Кожен четвертий (27%) вважає, що українсько-російські відносини в найближчі роки покращаться.

Серед проблем, які найбільшою мірою перешкоджають європейській інтеграції України, громадяни наголошують саме на внутрішніх чинниках: низькому рівні економічного розвитку та недостатніх темпах реформ (71%) та високому рівні корупції (64%).

Лише 4% опитаних вважають, що В. Ющенко і Ю. Тимошенко здійснюють єдину, узгоджену зовнішню політику. Переважна більшість респондентів (89%) підкреслили, що Президент та Прем’єр-міністр України здійснюють власну політику у зовнішньополітичній сфері. Громадяни вважають, що більше успіхів досягнуто у відносинах з США та ЄС, менше — у відносинах з Росією. 

Повні результати дослідження (Word, 660 кб)

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 24 грудня 2008 року. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 129 населених пунктах (із них 75 міських та 54 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 Поділитися