MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Уряд розробив Концепцію державної етнонаціональної політики України

29.12.2008    джерело: www.ukrinform.ua

Законопроект про Концепцію державної етнонаціональної політики України, розроблений Урядом, було схвалено 27 на засіданні Кабінету Міністрів. Про це УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі Кабміну.

Як зазначається, Концепція повинна стати орієнтиром для органів державної влади під час розв’язання завдань етнонаціонального розвитку та регулювання міжетнічних відносин.

Документ передбачає вдосконалення нормативно-правової бази у сфері міжнаціональних та міжрелігійних відносин, вивчення процесу етногенезу та історії переселення представників української нації та національних меншин. А також забезпечення рівності між громадянами, які належать до української нації та національних меншин і посилення відповідальності за розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, йдеться в повідомленні прес-служби.

Крім того, законопроектом заплановано розроблення та виконання державних цільових і регіональних програм розселення, облаштування, соціальної адаптації та інтеграції в українське суспільство осіб, депортованих за національною ознакою, що повернулися на постійне місце проживання в Україні, в тому числі етнічних українців, яких було репресовано за ідеологічні переконання.

У Кабміні наголосили, що реалізація Концепції передбачає утвердження та функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя. Але, водночас, гарантується збереження та розвиток мов національних меншин і створення в місцях їх компактного проживання умов для виховання і навчання рідною мовою та для її вивчення

 Поділитися