MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українські чоловіки почали частіше потрапляти в трудове і сексуальне рабство

15.01.2009    джерело: www.newsru.ua
За статистикою Міжнародної організації з міграції (МОМ) 28 % білоруських та 17 % українських чоловіків протягом останніх років стали жертвами торгівлі людьми

Торгівля чоловіками і хлопчиками в Україні і Білорусі набуває глобального масштабу: за статистикою Міжнародної організації з міграції (МОМ) 28 % білоруських та 17 % українських чоловіків протягом останніх років стали жертвами торгівлі людьми, передає "Німецька хвиля".

Дослідження, підготовлене на основі опитування постраждалих, свідчить про те, що чоловіків з України та Білорусії продають в основному для трудової експлуатації в Росії, Туреччині, країнах Євросоюзу чи Близького Сходу. Спеціаліст українського представництва Міжнародної організації з міграції Тетяна Іванюк наголошує, що останнім часом жертв трудової експлуатації серед чоловіків стало більше, аніж постраждалих від сексуального рабства, як було раніше.

Втім, підлітків та хлопчиків торгівці людьми продовжують використовувати в секс-бізнесі та жебракуванні. Найчастіше малолітніх українців та білорусів експлуатують все в тій же Росії. З кожним роком постраждалих стає дедалі більше, констатує Іванюк: "Чоловіки за гендерною особливістю не так відкрито шукають допомоги, чи визнають себе жертвами торгівлі людьми. Тим не менш чверть постраждалих, які до нас звернулися, були чоловіками. Здебільшого вони працювали на підприємствах, лісоповалах, моряками, чи просто шукали заробітку за кордоном".

За звітом МОМ, опитані жертви розповідають, що основною причиною їхніх поневірянь стали економічні труднощі на батьківщині та бажання допомогти родині. Більшість постраждалих – у віці від 20 до 40 років й мають середньо-спеціальну освіту. Міжнародна організація з міграції закликає уряди та правоохоронців Білорусії та України ретельніше протидіяти торгівлі людьми.

Спеціаліст українського представництва МОМ розповідає, що в Україні є досить прогресивне законодавство та програми щодо боротьби з торгівлею людьми, втім на реалізацію документів не вистачає державних коштів. Більшість проектів здійснюються за рахунок донорських організацій.

Згідно зі звітом ООН про торгівлю людьми, опублікованому у грудні 2008 р., Україна входить до десяти країн, жителі яких найчастіше стають жертвами незаконного бізнесу. За цим показником нашу країну прирівняли до Молдови, Таїланду і Нігерії.

 Поділитися