MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Жителька Дніпродзержинська підозрюється у вербуванні інвалідів для жебракування за кордономШвейцарія рятуватиме українську молодь від сучасного рабстваЖертви торгівлі жінками не отримують компенсаційВ Україні стало менше жертв работоргівліЕксперти прогнозують зростання експлуатації неповнолітніхПравозахисники: українців менше продають за кордон. Рабство тепер процвітає вдомаПроти торгівців моряками в Криму порушили кримінальну справуКиїв вестиме облік українців проданих у рабствоЗбройні сили РФ використовували сексуальне насильство як зброю проти української націїСучасне рабство: як не потрапити на гачокПоліція: двоє волинян відправляли людей у трудове рабство до Польщі«Требуется пеший курьер» – дещо про сучасне рабствоПоліція звільнила ~100 людей із рабства під виглядом ‘реабілітаційних центрів’Українським дітям загрожує рабствоХарківські правоохоронці не допустили вивозу жінок для продажу у сексуальне рабствоБезработные о своих правах будут знать – в рабство не станут попадатьОсвітнє рабствоДіти: «непристойні пропозиції» у цифрахУзаконенное рабствоТорговців кримськими секс-рабинями віддадуть під суд

Українські чоловіки почали частіше потрапляти в трудове і сексуальне рабство

15.01.2009    джерело: www.newsru.ua
За статистикою Міжнародної організації з міграції (МОМ) 28 % білоруських та 17 % українських чоловіків протягом останніх років стали жертвами торгівлі людьми

Торгівля чоловіками і хлопчиками в Україні і Білорусі набуває глобального масштабу: за статистикою Міжнародної організації з міграції (МОМ) 28 % білоруських та 17 % українських чоловіків протягом останніх років стали жертвами торгівлі людьми, передає "Німецька хвиля".

Дослідження, підготовлене на основі опитування постраждалих, свідчить про те, що чоловіків з України та Білорусії продають в основному для трудової експлуатації в Росії, Туреччині, країнах Євросоюзу чи Близького Сходу. Спеціаліст українського представництва Міжнародної організації з міграції Тетяна Іванюк наголошує, що останнім часом жертв трудової експлуатації серед чоловіків стало більше, аніж постраждалих від сексуального рабства, як було раніше.

Втім, підлітків та хлопчиків торгівці людьми продовжують використовувати в секс-бізнесі та жебракуванні. Найчастіше малолітніх українців та білорусів експлуатують все в тій же Росії. З кожним роком постраждалих стає дедалі більше, констатує Іванюк: "Чоловіки за гендерною особливістю не так відкрито шукають допомоги, чи визнають себе жертвами торгівлі людьми. Тим не менш чверть постраждалих, які до нас звернулися, були чоловіками. Здебільшого вони працювали на підприємствах, лісоповалах, моряками, чи просто шукали заробітку за кордоном".

За звітом МОМ, опитані жертви розповідають, що основною причиною їхніх поневірянь стали економічні труднощі на батьківщині та бажання допомогти родині. Більшість постраждалих – у віці від 20 до 40 років й мають середньо-спеціальну освіту. Міжнародна організація з міграції закликає уряди та правоохоронців Білорусії та України ретельніше протидіяти торгівлі людьми.

Спеціаліст українського представництва МОМ розповідає, що в Україні є досить прогресивне законодавство та програми щодо боротьби з торгівлею людьми, втім на реалізацію документів не вистачає державних коштів. Більшість проектів здійснюються за рахунок донорських організацій.

Згідно зі звітом ООН про торгівлю людьми, опублікованому у грудні 2008 р., Україна входить до десяти країн, жителі яких найчастіше стають жертвами незаконного бізнесу. За цим показником нашу країну прирівняли до Молдови, Таїланду і Нігерії.

 Поділитися