MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Пукача не тільки не шукають, його покривають у вищих щаблях влади» – Мирослава Гонгадзе

28.01.2009    джерело: www.radiosvoboda.org
За словами вдови Георгія Гонгадзе, «незважаючи на заяви В. Ющенка про те, що останні 2 роки Україна робить все можливе для того, щоб знайти «цю людину» і досягти якогось успіху в розслідуванні– в реальності цього не відбувається

Прага – Вашингтон – Парламентська Асамблея Ради Європи в рамках моніторингу України вирішила стежити за розслідуванням кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та інших резонансних злочинів. Про це йдеться у резолюції, ухваленій у вівторок на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі. «За» резолюцію проголосували 75 депутатів, утрималися – троє. «Асамблея вирішила продовжити стежити за зазначеними справами в рамках процедури моніторингу України», – сказано в документі. Проект резолюції та доповіді під назвою «Розслідування злочинів, нібито скоєних високопосадовцями протягом правління Кучми в Україні – справа Гонгадзе, як знаковий приклад» був підготовлений Сабіною Лойтгойзер-Шнарренберґер, членом Моніторингового комітету ПАРЄ. Радіо Свобода запитало вдову Георгія Гонгадзе Мирославу – чого вона очікує від цього засідання? (розмова відбувалася по телефону з Вашингтоном, за кілька годин до голосування у Страсбурзі)

– Чому відбувається це засідання? Напевно варто нагадати, що в червні минулого року комітет міністрів Ради Європи зобов’язав Україну кожних півроку звітувати щодо прогресу в перебігу справи Гонгадзе, а також інших злочинів проти журналістів і політиків за часів президентства Леоніда Кучми. Це засідання є якраз тим ключовим, яке відбувається через півроку після рішення про те, що Україна повинна звітувати. Тому, якщо говорити про мої очікування, я хотіла би просто почути, що насправді представники України мають сказати щодо процесу розслідування. Тому, що, за моїми даними, до червня місяця минулого року практично жодного успіху і жодного результату розслідування не було. Представники прокуратури України заявляють, що вони «важко працюють» і намагаються проводити розслідування, але я – як представниця потерпілої сторони – нажаль не маю практично жодної інформації про хід розслідування. Останній запит у прокуратуру ми зробили 24 грудня щодо питання про експертизу плівок майора Мельниченка – нажаль, жодної відповіді від прокуратури ми досі не отримали.

– Сьогодні у Брюсселі Президент Віктор Ющенко сказав, що «мова у цій справі йтиме про вищі щаблі влади» і наголосив на тому, що сьогодні проблема полягає в тім, що, можливо, єдина людина, яка би могла надати свідчення, перебуває в міжнародному розшуку. Мирославо, чи означає це для Вас, що справа не може зрушити з місця, оскільки цієї «головної людини» (а відомо, що мова йде про генерала Пукача), реально не можуть знайти, тобто цієї людини немає?

– Ну, ця «головна людина» насправді є. Проблема в тім, що, незважаючи на заяви Віктора Ющенка про те, що останні 2 роки Україна робить все можливе для того, щоб знайти «цю людину» і досягти якогось успіху в розслідуванні – в реальності цього не відбувається. І «цю людину» – генерала Пукача – не просто не шукають, а її покривають, і покривають у вищих щаблях влади і, зокрема, в Міністерстві внутрішніх справ, яке, до речі, очолює колишній ватажок руху «Україна без Кучми» пан Луценко. Я маю офіційну заяву Міністерства внутрішніх справ про те, що, виявляється, міліціонери, які сьогодні відбувають покарання, вчинили цей злочин мало чи не з власної ініціативи і що до цього злочину Міністерство внутрішніх справ абсолютно не має ніякої причетності. Так, що мені сьогодні, нажаль, Віктор Ющенко і все керівництво України нагадує чергового дволикого Януса: на Заході вони заявляють, що активно працюють і роблять успіхи, а всередині України вони мають зовсім інше обличчя.

 Поділитися