MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Дітей з особливими потребами на Львівщині максимально залучатимуть до звичайних садочків та шкіл

05.02.2009    джерело: www.zik.com.ua

Львівська облрада, Львівська міськрада та Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» підписали меморандум про співпрацю щодо намірів подальшого впровадження інклюзивного навчання в освітні заклади Львівської області та міста Львова, що передбачає залучення дітей з особливими потребами до звичайних дитячих садочків та шкіл. Меморандум був підписаний 4 лютого, під час круглого столу.

Як розповіла виконавчий директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Іванна Найда, інклюзивна освіта передбачає не лише архітектурну доступність шкіл для дітей з особливими потребами, а й доступність методики викладання, що в свою чергу пов’язане з спеціальною підготовкою вчителів та вихователів, набуття ними навиків навчання таких дітей в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

Важливою, з її слів, є система фінансування таких дітей, коли «гроші ходять за дитиною».

«Якщо у 2001-2002 навчальному році у Львові було 82 інтегрованих дітей, то у 2004-2005 навчальному році їх кількість становила 87 дітей. У 2008-2009 навчальному році – у загальноосвітніх закладах освіти навчається 77 дітей з особливими потребами. На можна сказати, що ситуація значно покращується, але вона є стабільною», – розповів начальник головного управління освіти Львівської ОДА Павло Хобзей.

З його слів, загалом в області є до 130 інтегрованих дітей, які навчаються у звичайних школах та садочках.

Хобзей зазначив, що програма розвитку освіти Львівської області на 2009-2012 роки, яка зараз допрацьовується, передбачає подальшу роботу в цьому напрямі.

«У Львові понад 1,5 тис дітей з особливими потребами потребують навчання, але не є охоплені», – додала начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук.

Довідка ЗІКу.

Проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами» буде реалізовуватись в Україні до 2013 року на базі Львівської області та Криму (місто Сімферополь). Фінансує проект Канадська агенція з міжнародного розвитку

 Поділитися