MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні Міжнародний день ромів (прес-реліз)

08.04.2009   

Страсбург, Київ, 7 квітня  2009

Рада Європи приєднується до ромської спільноти в Україні у відзначенні 8 квітня – Міжнародного дня ромів. Цей день є можливістю для 400 000 ромів в Україні висловитися з приводу дискримінації та несприятливих умов, з якими ця спільнота зустрічається щодня.

Проблеми, з якими зустрічаються роми в Україні, подібні до тих, на які наражаються роми в інших країнах Європи. Характерними умовами їхнього життя є обмежений доступ до систем освіти та охорони здоров’я, до інших життєво важливих послуг, в цілому низький загальноосвітній рівень, високий рівень безробіття, злиденні умови проживання в більшості місць, де селяться роми, погане здоров’я, дискримінація та вороже ставлення у повсякденному житті, загальне виключення з суспільства.

Офіційно «расова дискримінація в Україні була ліквідована у всіх її формах, і кожній особі гарантується рівність перед законом без огляду на расу, колір шкіри, національну чи етнічну належність».

Проте Рада Європи виражає серйозне занепокоєння з приводу посилення антисемітизму, антиромських настроїв та  інших форм дискримінації в Україні, які віднедавна стали набувати форм нападів та вбивств.

Боротьба з упередженнями та дискримінацією належить до пріоритетів Ради Європи, яка проводить кампанію в Україні під девізом «Доста! – Здолай упередження, відкрий для себе рома! «. 

«Доста», що мовою ромів означає «досить», є інформаційною кампанією, яка здійснюється з метою зближення громадян неромської та ромської національності та подолання упередженого ставлення  і стереотипів по відношенню до ромів. Кампанію було успішно здійснено в деяких європейських державах – членах Ради Європи, зокрема, в Албанії, Боснії та Герцеговині, Чорногорії, Сербії та «колишній Югославській Республіки Македонії».  Від 2008 року кампанія також реалізується в Хорватії, Латвії, Італії, Румунії, Словенії, Молдові та Україні в рамках реалізації спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу.

Для того, щоб відзначити Міжнародний день ромів, ми запрошуємо школи з України взяти участь в шкільному конкурсі «Малюнки проти стереотипів», зазначаючи наступне: продемонструйте свої творчі можливості та створіть оригінальний малюнок, який сприятиме подоланню стереотипів та упередженому ставленню щодо ромів.(для більш конкретної інформації про конкурс відвідайте веб-сайт www.dosta.org).

За більш детальною інформацією слід звертатись до Відділу ромів та кочових народів (контактна особа: Зола Кондур, телефон.: +33 3 90215151 ; факс: + 33 3 88 41 27 31 ; електронна пошта: [email protected]).

 

 Поділитися